VEIKALĀ REDZAMIE KRĀJUMI MUMS IR UZ VIETAS

15 iemesli, kāpēc savu dienu iesākt ar glāzi citronūdens

15 iemesli, kāpēc savu dienu iesākt ar glāzi citronūdens

Citrons ir viens no populārākajiem citrusa augļiem to plašo izmantošanas iespēju dēļ. Citronu atspirdzinošā smarža un garša padara šo augli par lielisku maltīšu sastāvdaļu – gan desertos, gan arī sāļajās maltītēs. Citronam ir arī daudz labas īpašības un uzturvielas, par kurām vairāk izlasīsi rakstā Citronūdens labās īpašības.

Daudz dzirdēts par to, ka vislabākie rezultāti manāmi, ja citronūdeni uzņem no rītiem tukšā dūšā. Kad ķermenis vēl tikko pamodies, atspirdzinošais citrons spēj palīdzēt uzsākt veiksmīgu un veselīgu dienu.

Par šo un citiem iemesliem, kāpēc vērts dienu uzsākt ar citronūdeni, izlasīsi raksta turpinājumā.

Kā pagatavot citronūdeni?

Vispirms par pašu vienkāršāko – kā pagatavot labu un veselīgu citronūdeni. Protams, nav nekāda raķešu zinātne, un tomēr pareizo proporciju izmantošana var izteikti mainīt dzēriena stiprumu un garšu. Šī recepte paredzēta lielākam cilvēku daudzumam, taču pēc attiecīgajām proporcijām vari ūdens daudzumu samazināt līdz vienai glāzei rīta dzērienam.

Uz 8 ūdens glāzēm nepieciešams 1 vesels citrons. Dalot to uz vienu glāzi, pārgriez citronu uz pusēm un turpini to darīt, līdz esi ieguvis 8 citrona šķēlītes. Ja tomēr vēlies pagatavot visas dienas ūdens devu, ko sadalīt ar kādu citu vai turpināt dzert vairākas dienas, seko receptei zemāk.

Plānās šķēlēs sagriez savu citronu un novieto to liela dzērienu trauka apakšā. Izmantojot koka karoti, maigi saspied citrona šķēles, iegūstot to sulu. Pievieno citrona šķēlēm 8 ūdens glāzes un ievieto dzērienu ledusskapī pirms dzeršanas. Vēss citronūdens vienmēr garšos labāk, turklāt stundas laikā ūdens paspēs uzsūkt pilnvērtīgu citrona garšu.

15 iemesli, kāpēc dienu iesākt ar glāzi citronūdens

Citrona sulas dzeršana ir efektīvs veids, kā uzlabot pašsajūtu, paātrināt vielmaiņu un zaudēt lieko svaru. Papildus tam ir vēl daudzas priekšrocības, kas aicina dzert glāzi silta citronūdens katru rītu. 

Edisonas Uzturvērtības institūts nācis klajā ar 15 veselības uzlabojumiem, ko sniedz silta citronūdens glāze katru dienu tukšā dūšā.

 1. Tā kā citronūdens ir piepildīts ar C vitamīnu, tas dabīgi pasargā organismu no saslimšanām un aizsargā imūnsistēmu.
 2. Regulāra citronūdens dzeršana katru dienu palīdz saglabāt veselīgu pH līmeni ķermenī. Tas savukārt ir atbildīgs par cilvēka vispārejo labsajūtu un samaņu.
 3. Citronūdens palīdz cīnīties ar infekcijām un iekaisumiem ar tā antibakteriālajām īpašībām.
 4. No ķermeņa tiek izvadītas kaitīgās vielas.
 5. Citronūdens palīdz saglabāt veselīgu vielmaiņu.
 6. Kopā ar C vitamīnu citrons ir bagātīgs kālija, kalcija, fosfora un magnija avots.
 7. Palīdz cīnīties ar saaukstēšanos gada aukstajos mēnešos.
 8. Citronūdens palīdz cīnīties arī ar dažādām ādas problēmām – akni, izsitumiem, krunkām un melniem lokiem zem acīm.
 9. Silts citronūdens palīdz atbrīvoties no liekā svara, uzlabojot vielmaiņu.
 10. Tiek uzlabota aknu darbība, tā kā citronūdens palīdz aknām izskalot toksīnus.
 11. Citrona pretiekaisuma labās īpašības palīdz cīņā ar elpceļu infekcijām un sāpošu kaklu.
 12. Citrona sula ar siltu ūdeni palīdz noturēt organismu hidrētu ar pietiekamu ūdens daudzumu visas dienas garumā, jo nodrošina organismu ar elektrolītiem.
 13. Silts citronūdens palīdz mazināt locītavu un muskuļu sāpes.
 14. Citrona sula ar siltu ūdeni ir laba arī mutes dobuma un zobu veselībai, jo tā palīdz ar zobu sāpēm un novērš baktēriju radītus iekaisumus.
 15. Citrona sula ar siltu ūdeni palīdz arī ar gremošanu, un līdz ar to palīdz regulēt dabīgo  zarnu kustību.

Protams, citronūdeni var dzert arī aukstu. Tas labāk pamodina ķermeni un ļauj no rītiem sajusties svaigam un možam. Tomēr silts citronūdens ir maigāks pret ķermeni un ilgtermiņā sniedz labus veselībus uzlabojumus.