REDZAMIE KRĀJUMI IR UZ VIETAS. BEZMAKSAS PIEGĀDE NO 50 EIRO.

Ieteikumi vajadzīgā ūdens daudzuma uzņemšanai

Izdzert pietiekamu ūdens daudzumu dienas laikā ir ļoti svarīgi – tas ietekmē gan garīgo, gan arī fizisko veselību. Lai arī nepieciešamā ūdens daudzums atšķiras pēc vecuma un dzimuma, aptuvenais ir divi litri, un daudziem cilvēkiem ir grūti sasniegt šo noteikto limitu. Par laimi ir pavisam vienkārši risinājumi, kā ikdienā uzņemt vairāk ūdeni.

Šajā rakstā esam apkopojuši vienkāršākos veidus, kas palīdz uzņemt veselīgu ūdens daudzumu dienas laikā bez grūtībām.

Pievieno garšu ūdenim

Viens no iemesliem, kāpēc daudziem dzert ūdeni ir grūtāk – ir garšas trūkums. Dažiem parasts ūdens vienkārši šķiet garlaicīgs un tā dzeršana nesagādā nekādu baudu. Un gluži tāpat kā ar jebkuru veselīga dzīvesveida ieviešanas apņemšanos – vingrošanu, skriešanu, diētas maiņu – ja tā nesagādās prieku, tā visticamāk ilgtermiņā neizdosies. Tāpat ir ar ūdens dzeršanu. 

Risinājums, kas varētu ievērojami palīdzēt, ir garšas pievienošana parastam ūdenim. To var izdarīt veselīgā veidā, pievienojot ūdenim sagrieztus augļus, īpašu garšu sniedz tieši cistrusaugļi: laimi, citroni, apelsīni. Vairāk par citrona efektivitāti uz veselību var lasīt rakstā- citronūdens labās īpašības. Tāpat iespējams pievienot arī ogas, gurķu šķēlītes, kā arī garšaugu lapiņas – baziliku, piparmētras, citronmētras utt.

Padzeries pirms katras ēdienreizes

Vienkāršs veids, kā atcerēties par ūdens dzeršanu, ir ieradumu veidošana. Tieši ieradumu ieteikumi būs lielākā daļa no šī raksta. Pirmais ieradums, ko vērts pamēģināt ieviest savā ikdienā, ir padzerties ūdeni pirms katras ēdienreizes. 

Kamēr mājās tiek gatavotas vakariņas, lēnām dzer savu ūdens glāzi, kas palīdzēs sagaidīt maltīti, kā arī veicinās veselīgu apetīti. Ja gaidi savu maltīti restorānā, tad palūdz glāzi ūdens pirms ēdiena. Ātri vien izdosies pierast pie šiem nosacījumiem un tie pārvērtīsies par nemanāmiem, tomēr veselīgiem ieradumiem. 

Padzeries pēc labierīcību apmeklēšanas

Vēl viens ieraduma ieteikums, ko paturēt prātā, ir padzeršanās arī pēc katras tualetes apmeklējuma reizes. Pavisam vienkārši ievērojams un loģisks risinājums. Kad ūdens tiek izvadīts no mūsu ķermeņa, nākošais racionālais solis ir padzerties un sniegt ķermenim to, kas tikko tika zaudēts. Procentuāli vairums no cilvēka sastāva ir ūdens, kas izskaidro, kāpēc ir tik svarīgi regulāri atjaunot ūdens daudzumu ķermenī.

Pievieno dzērieniem klāt ledu

Bieži vien, kad ātrās ēdināšanas vietās izvēlamies kādu limonādi, jau esam piekodinājuši sev palūgt šo dzērienu bez ledus – lai netiek atšķaidīta garša. Tomēr, ja mēģinām dienas laikā uzņemt pēc iespējas vairāk ūdens, tad ledus var būt visai labs risinājums.

Limonādes un dažādi gāzētie dzērieni mēdz negaršot tik labi, kad tiek atšķaidīti ar ledu. Tāpēc ledu ieteicams izmantot tad, kad tiek dzerti ļoti saldi dzērieni – sulas, ledus tējas utt. Pievienotais ledus nedaudz mazinās dzēriena izteksmīgo garšu un parūpēsies par nelielu (un tomēr!) tiešā ūdens daudzuma uzņemšanu.

Limonādes vietā izvēlies ūdeni

Visiem pašsaprotamais, bet ne vienmēr vēlamais variants – citu dzērienu vietā izvēlēties ūdeni. Šis ieradums pēc teorijas ir ļoti vienkāršs, taču skaidrs, ka praksē ne vienmēr tas ir tik vienkārši. Īpaši tiem, kas pieraduši katru dienu dzert limonādes un dažādus citus ar cukuru bagātus dzērienus. Galvenais, ko vērts atcerēties – ķermenis pierod un garšas kārpiņas mainās. Jo biežāk izvēlēsies ūdeni citu dzērienu vietā, jo vienkāršāk ar laiku tas paliks.

Lielisks variants, ko apsvērt sākumā, ir gāzēts ūdens. Ja tiešām sākotnēji šķiet, ka parasts ūdens ir pārāk garlaicīgs, tad, iespējams, burbulīši ūdens dzeršanas procesu pārvērtīs par vairāk baudāmu. Līdz šim vēl joprojām nav pierādīts, ka gāzēts ūdens jebkādā veidā ir kaitīgāks par parasto ūdeni, tāpēc šī ir droša izvēle.

Vienmēr sev līdzi nēsā ūdens pudeli

Kad izejam no mājām, vienmēr ir tās dažas lietas, ko nedrīkst aizmirst – atslēgas, telefons, maks, austiņas… Lai dienas laikā uzņemto nepieciešamo ūdens daudzumu, vērts šajā sarakstā iekļāut arī ūdens pudeli. Drīz vien tā kļūs par neatņemamu lietu, kam vienmēr jābūt līdzi. 

Bieži vien neuzņemam pietiekamu ūdens daudzumu tikai tāpēc, ka pie rokas nav, ko padzerties. Tad atrodam sev attaisnojumus, ka neiesim taču tagad uz veikalu, bet gan pacietīsimies līdz mājām. Šāda domāšana ilgtermiņā sniegs tikai negatīvus rezultātus, tāpēc iesakām ūdens pudeli vienmēr nēsāt līdzi – gan ikdienā, gan darbā, gan pastaigās, īpaši sportošanas un treniņu, kā arī ceļojumu laikā.

Atrodi ērtu un skaistu pudeli

Lai ūdens pudeli būtu vienkāršāk un arī patīkamāk nēsāt līdzi, iesakām izvēlēties ilgtspējīgu ūdens pudeli. Tā kalpos ilgu laiku, ilgtermiņā noteikti atmaksāsies, kā arī būs lielisks veids, kā kļūt dabai draudzīgākam.

Ūdens pudeles ir pieejamas visdažādākajos veidos un paredzētas katram dzīves gadījumam. Alumīnija, tērauda, plastmasas, stikla, vara pudeles ikdienai, ceļojumiem, sportam, pārgājieniem, darbam, mājām… Pudeles iespējams pielāgot katra dzīvesveidam un šīs izvēles veikšana ir diezgan svarīga. Tā noteikti palīdzēs un motivēs padzerties ūdeni vairāk un biežāk. Ir arī pudeles, kurās iestrādāti salmiņi – tāpēc tiešām ilgtspējīgas pudeles ir piemērotas ikviena paradumiem un gaumēm.

Atrodi palīgu aplikāciju

Nu jau vairs nav pārsteigums, ka tehnoloģiju laikmetā, kurā dzīvojam, ir pieejamas aplikācijas katrai dzīves situācijai – arī tādas, kas palīdz kontrolēt uzņemto ūdens daudzumu. Un daudziem šis risinājums patiešām varētu arī palīdzēt. Visbiežāk šādas aplikācijas ir vienkāršas, neaizņem daudz vietas, taču dara savu darbu. Tās atgādina padzerties ūdeni un ievadīt izdzertā šķidruma daudzumu, lai dienas beigās vari redzēt sasniegtos mērķus, piemēram, EQUA Smart ūdens pudeles. Kāpēc gan ne?

Izvēlies ēdienus, kas bagāti ar ūdeni

Pavisam vienkāršs veids, kā gardi un nemanāmi uzņemt lielāku ūdens daudzumu, ir pareizo ēdienu izvēle. Dodot priekšroku ēdieniem, kas ir bagāti ar ūdeni, tu ne vien izvēlēsies gardu maltīti, bet arī veselīgu opciju. Apēst nepieciešamo ūdens daudzumu ir vienkāršāk, nekā to uzņemt padzeroties.

Ēdieni, kuru sastāvā ir daudz ūdens, ir sekojoši – gurķi, cukini, arbūzi, grepfrūti, zemenes, persiki, apelsīni, salāti, tomāti, selerija, puķkāposti, kā arī jogurti un zupas.

Atceries par ūdeni arī alkohola lietošanas laikā

Tu noteikti esi dzirdējis par likumu – uz katru izdzerto kokteili, ir jāizdzer glāze ūdens. Tas ir lielisks veids, kā parūpēties par to, ka ķermenis uzņem tam nepieciešamo ūdens daudzumu. Lai arī daudzi šo likumu atcerās ievērot tikai vakara beigās un ar nodomu mazināt rīta slikto pašsajūtu – labāk vēlāk, nekā nekad. 

Ūdens trūkums organismā saskarsmē ar alkoholiskajiem dzērieniem noved pie ķermeņa saindēšanās, kas izraisa sliktu pašsajūtu nākošajā rītā. Ja veids, kā no tā izvairīties, ir mērena ūdens padzeršanās, tas šķiet ļoti loģisks ieradums, ko izveidot.

Izvēlies ūdens pudeli ar izdzertā ūdens mērītāju

Protams, zinot savas ūdens pudeles tilpumu, tu arī zināsi, cik daudz dienas laikā esi izdzēris. Tādā veidā sarēķināsi, ņemot vērā ūdens pudeles uzpildīšanas reizes. Taču ir arī pudeles, kuras ir marķētas. Uz tām norādīts, kurā brīdī esi izdzēris 100ml, 200ml, 300ml utt. Tiem, kam ūdeni dzert ir grūtāk, šis nosacījums varētu krietni palīdzēt, kā arī motivēt padzerties biežāk.

Regulāri uzpildi ūdens pudeli

Ja izdzersi ūdeni un pudele būs tukša, tad var gadīties, ka to vienkārši aizmirsīsies uzpildīt atkal. Tāpēc ir jāmēģina to pārvērst par ieradumu, lai negadās stundām ilgi iegrimt darbos ar tukšu ūdens pudeli blakus. Lai arī varam sev apgalvot, ka tūliņ kuru katru mirkli celsimies un iesim uzpildīt ūdens pudeli, minūtes un stundas darba laikā mēdz ritēt daudz ātrāk. Tikmēr ķermenis lēnām dehidrējās.

Ja daudz laika pavadi mājās vai birojā, tad ūdens pudeli uzpildīt iespējams bez problēmām. Vairāk par to, vai drīkst dzert krāna ūdeni, lasi rakstā Vai krāna ūdens ir veselīgs.

Izvēlies sāļus našķus

Runājot par veselīgu dzīvesveidu, protams, mēs nesakām, ka našķošanās ir lieliska izvēle. Tomēr visi esam vien cilvēki un starp ēdienreizēm mēdzam izvēlēties ne tos veselīgākos našķus. Un ja jāizvēlas starp saldām želejkončām un sāļajiem riekstiņiem, iesakām izvelēties sāļos našķus. Tas pavisam vienkārši savienojas ar šī raksta tematiku – jo sāļāki našķi, jo vairāk gribās padzerties ūdeni.

Apbalvo sevi par mērķa sasniegšanu

Un visbeidzot, lai motivētu sevi sasniegt nepieciešamā ūdens daudzumu katru dienu, apbalvo sevi par sasniegto mērķi! Ja veiksmīgi esi savu ķermeni lutinājis ar ūdenivisu nedēļu, iegādājies sev to tik ļoti vēlamo kafijas dzērienu vai saldo limonādi. Ja esi noturējies divas, trī,četras un vairāk nedēļas, tad apbalvo sevi ar ko lielāku. Galu galā esi pieņēmis lielisku lēmumu sākt rupēties par savu veselību un tas vienmēr ir apsveicams solis. Lai izdodas veidot jaunus un veselīgus ieradumus, kas palīdzēs dzert ūdeni!

Lai uzņemtu nepieciešamo ūdens daudzumu, katram nepieciešama sava ūdens pudele, to varēsiet atrast UdensPudele.lv veikalā.