REDZAMIE KRĀJUMI IR UZ VIETAS. BEZMAKSAS PIEGĀDE NO 50 EIRO.

Kā veidojas termonoturība?

Jebkuras termokrūzes vissvarīgākā īpašība ir to spēja saglabāt dzēriena temperatūru vairāku stundu garumā. Kvalitatīva termokrūze ļaus tev gan sasildīties ar karstu tēju vai kafiju pēc aktīvas ziemas dienas kalnu slēpošanas trasē, gan iedzert malku auksta un atsvaidzinoša ūdens pasakainā vasaras dienā pie pludmales.

Šajā rakstā mūsu eksperti dalīsies ar zināšanām, kuras varēsi izmantot, izvēloties tavām vajadzībām vislabāko termokrūzi. Mēs īsi iepazīstināsim ar termoizolācijas tehnoloģijām, un skaidrosim, kāpēc dažādiem produktiem termonoturība atšķiras.

Šajā rakstā minētā informācija ir noderīga, izvēloties ne tikai termokrūzi, bet arī termosus, termopudeles, termoglāzes un citi termoproduktus. Arī tie izmanto šis metodes, lai saglabātu dzērienu karstu vai aukstu stundām ilgi.

Termopudeles, termosi un termokrūzes saglabās dzērienu siltu ziemā un aukstu vasarā!

Kas ir termonoturība?

Parastā krūzē ielietais dzēriens jau pēc 15-30 minūtēm būs zaudējis savu temperatūru. Karstais dzēriens atdziest, kad trauka sieniņas izvada siltumu ārā un ievada ārējās vides aukstumu; un aukstais dzēriens sasilst, kad sieniņas iekšā ievada ārējās vides siltumu. Tāpēc, ja tu vēlies, lai dzēriens arī pēc vairākām stundām saglabātu savu temperatūru, ir vērts padomāt par termoizolējošas pudeles, krūzes vai termosa izvēli.

Termoprodukti – termokrūzes, termosi un termopudeles – samazina ārējās vides apstākļu ietekmi uz dzēriena temperatūru. Tas nozīmē, ka termokrūzē ielieta verdoša, 98°C karsta tēja vai kafija pēc 5-8 stundām būs aptuveni 40-60°C karsta. Protams, dažādiem modeļiem termonoturība atšķiras, un katra produkta aprakstā ir minēta ražotāja aptuvenā prognoze.

Termokrūzē ielietais dzēriens zaudē temperatūru ātrāk, ja krūzes vāciņš tiek turēts vaļā, jo tad siltums tiek ļoti ātri izvadīts pa tās atveri. Tāpēc ikdienas lietošanai praktiskākas ir termokrūzes, no kurām var padzerties, nospiežot pogu vai attaisot vaļā nelielu atveri. Tās nebūs pilnībā jāattaisa, tādējādi zaudējot lielu daļu siltuma. Vairāk par šo tēmu vari uzzināt rakstā “Termokrūžu vāciņu veidi un to īpašības“.

Termokrūzes - Kambukka Etna un Stanley One-Hand

Termokrūžu uzbūve

Termoizolācijas pamats ir dubultās sieniņas. Gandrīz visas termokrūzes ir būvētas ar vismaz divām sieniņām, lai ārējais korpuss nesaskartos ar iekšējo tvertni. Ārējais korpuss, ar kuru tu termokrūzi turi rokā, ir atsevišķi nodalīta daļa no iekšējās tvertnes, kurā iekšā tiek liets dzēriens. Abas šīs daļas nesaskaras, lai tās savā starpā nevadītu siltumu.

Galvenā atšķirība starp zemāk minētajiem tipiem ir metode, kā abas krūzes daļas tiek izolētas.

Dubultās sieniņas bez izolācijas

Visvienkāršākā metode, kā veidot termokrūzes, izmanto dubulto sieniņu procesu, bet starp šīm sieniņām nav izolējoša materiāla vai vakuuma. Līdz ar to šīs krūzes ražot ir vislētāk un vienkāršāk, bet to termonoturība nav tik liela kā cita veida termokrūzēm. Tās dzērienu siltu saglabās aptuveni 1-2 stundas.

To princips ir ļoti vienkāršs – nodalīt krūzes korpusu atsevišķi no dzēriena tvertnes. Tāpēc šādā veidā ražotas tiek ne tikai tērauda termokrūzes, bet arī dubulto sieniņu kafijas krūzes un dzērienu glāzes no stikla vai plastmasas.

Starp abu daļu sieniņām nav īpašas izolācijas, tikai parasts gaiss. Līdz ar to gaisa molekulas var radīt konvekciju, kas starp abām sieniņām vada temperatūru un liek dzērienam atdzist ātrāk nekā putu vai vakuuma izolācijas termokrūzēs.

Šī nav ieteicama metode dzēriena karstuma saglabāšanai. Tās ir labāk piemērotas aukstiem dzērieniem, jo tiem ir vieglāk saglabāt temperatūru. Tāpat krūzes ārējās sieniņas neuzkarst, tādējādi samazinot iespēju apdedzināt rokas, turot rokā karstu kafiju.

Inovācijas termokrūžu industrijā ir padarījušas vakuuma izolāciju pieejamāku patērētājiem, tāpēc arvien retāk tirgū var atrast termokrūzes, kurām izolācijas nebūtu.

Termokrūze ar dubulto sieniņu uzbūvi bez izolācijas
Attēla avots – Youtube: Cut in Half

Putu izolācija

Soli augstāk termokrūžu hierarhijā ir putu izolācija. Tā ir visvienkāršākā termoizolācijas metode. Lai sieniņas nesaskartos un nevadītu siltumu, starp tām ražotājs ir iepildījis putas.

Kā pozitīvās īpašības putu izolācijai var minēt zemākas ražošanas izmaksas, un to, ka šī izolācijas metode aizņem mazāk vietas, līdz ar to šīs termokrūzes vai pudeles būs mazākas un vieglākas. Protams, kā lielākais mīnuss ir jāmin tas, ka šīs termokrūzes saglabās dzēriena temperatūru īsāku laiku nekā vakuuma izolācija – aptuveni 2-4 stundas.

Attēla avots – Youtube: Contigo

Vakuuma izolācija

Kvalitatīvākās termokrūzes ir veidotas ar dubulto sieniņu vakuuma uzbūvi. Tas nozīmē, ka starp trauka ārējām sieniņām un iekšējām sieniņām ir atstarpe, kas neļauj abām sieniņām saskarties un savstarpēji vadīt siltumu. Un, tā kā šajā atstarpē ir vakuums, tas nozīmē, ka starp sieniņām nav arī gaisa, kura molekulas varētu izraisīt konvekciju un vadīt siltumu.

Līdz ar to, tvertnē iepildīto dzērienu daudz mazāk ietekmē apkārtējās vides temperatūra, un tas paliek silts (vai auksts!) vairāku stundu garumā. Šo tehnoloģiju 1892. gadā izgudroja skotu ķīmiķis Džeimss Djūers, un 1904. gadā Vācijā tika radīts pirmais termoss. Neskaitot termosus, termokrūzes un termopudeles, šo tehnoloģiju izmanto arī celtniecības, medicīnas un zinātnes nozarēs.

Dubulto sieniņu vakuuma konstrukcijai ir daži mīnusi – šo termokrūžu ražošana ir sarežģītāka, līdz ar to tās ir nedaudz dārgākas; tāpat šī uzbūves metode aizņem vairāk vietas, kā rezultātā to izmērs būs lielāks. Bet uz šiem mīnusiem ir vērts nedaudz pievērt acis, jo tos pilnībā atsver vakuuma izolācijas sniegtā termonoturība. Atkarībā no modeļa un tipa, šie termoprodukti spēj saglabāt dzērienu karstu no 5 līdz pat 24 stundām; un aukstu – no 8 līdz 48 stundām.

Kambukka Etna, Stanley One-Hand, Esbit Majoris termokrūzes
Termokrūzes ar dubulto sieniņu vakuuma uzbūvi

Materiāli

Lielākā daļa termokrūžu tiek ražotas no nerūsējošā tērauda, jo tas ir viegls un izturīgs materiāls, kas lieliski izolē siltumu. Pieejamas arī plastmasas termokrūzes (piemēram, CURVES),  savukārt citos termoproduktos izmanto arī stiklu (piemēram, termopudele SPIRIT, kuras ārpuse ir veidota no Tritan plastmasas, bet iekšpuse – no stikla). Dažām termokrūzēm iekšpusē ir keramikas pārklājums, lai, no tām dzerot, rastos tāda pati sajūta kā no parastas krūzes (piemēram, termokrūze NORDIC).

Dažu termokrūžu iekšējai sieniņai ir arī vara pārklājums, kas vienmērīgi izplata iekšējā trauka siltumu un dod to atpakaļ, tādējādi saglabājot temperatūru ilgāk. Vara pārklājums piedāvā ļoti lielu ieguvumu ar mazām papildu ražošanas izmaksām, tāpēc KALEN, LAGOM un citas termokrūzes ar vara izolāciju piedāvā labāko termonoturību savā cenu grupā – 8 stundas karstiem un 24 stundas aukstiem dzērieniem. Mēs paši esam pārliecinājušies par šo termokrūžu spēju saglabāt tēju siltu vairāku stundu garumā.

Termopudele ar dubulto sieniņu vakuuma izolāciju ar vara pārklājumu

Termonoturību ietekmējoši faktori

Kāpēc dažas termokrūzes dzērienu saglabā karstu 5 stundas, bet citi – 12 stundas? Termoprodukta spēju saglabāt dzēriena temperatūru ietekmē vairāki faktori.

Uzbūve

Neskaitot jau iepriekš minētās izolācijas metodes, termonoturību var ietekmēt arī tas, cik liela vakuuma atstarpe ir starp abām sieniņām. Lielāks attālums starp iekšējo un ārējo sieniņu samazina iespēju, ka tiks vadīta temperatūra starp abām sieniņām.  Protams, tas arī nozīmē, ka termoss, termokrūze vai termopudele būs lielāka, smagāka un ar biezākām sieniņām.

Piemēram, Esbit un Stanley termosi ir lieli, bet tie spēj saglabāt dzērienu siltu vairāk nekā 20 stundu garumā. Termokrūzes ir mazākas un ar plānākām sieniņām, tāpēc to termoizturība būs mazāka nekā termosiem. Tāpēc pirms iegādes jāizvērtē, kas tev ir svarīgāks – kompaktums vai izcila termonoturība.

Esbit Sculptor melns termoss 1l

Vāciņš

Vēl viens faktors, ko ņemt vērā, ir vāciņš. Tā ir vieta, kurā rodas vislielākais temperatūras zudums. Vāciņi lielākajā daļā gadījumu ir ražoti no plastmasas, un tiem ir vairākas detaļas vai spraugas, caur kuriem dzēriens var zaudēt savu temperatūru.

Piemēram, Kambukka Etna vai Stanley One-Hand termokrūžu vāciņiem ir spiežamas pogas. Tās nospiežot, tu varēsi padzerties, izmantojot vienu roku – tas ir parocīgi, sēžot pie automašīnas stūres. Šīs termokrūzes saglabās dzērienu siltu attiecīgi 5 un 4.5 stundas. Esbit Majoris termokrūzei ir skrūvējams vāciņš, kurš hermētiski nobloķē pudeli. Šī termokrūze saglabās dzērienu siltu 12 stundas. To, savukārt, ir pilnībā jāskrūvē vaļā katru reizi, kad gribas padzerties.

Kambukka Etna vāciņš ar viegli nospiežamu pogu, Esbit Majoris skrūvējams vāciņš

Izvēloties, kādu termokrūzi iegādāties, ir jāapsver kompromisi starp termonoturību un parocīgumu. Dažām termokrūzēm ir izcila termonoturība, bet to vāciņš ir jāskrūvē vaļā (un pēc tam – ciet) katru reizi, kad vēlies padzerties, savukārt citām nav tik liela termonoturība, bet tās ir ērtāk lietot ikdienā.

Ūdens Pudele interneta veikalā katra termoprodukta aprakstā ir minēta informācija par tā uzbūvi un prognozēto termonoturību. Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja, izvēloties īsto termokrūzi. Silta tēja vai kafija var padarīt pat visaukstāko un tumšāko februāra dienu gaišāku un patīkamāku!

Iepazīsties ar mūsu termoproduktu piedāvājumu:

  • Termopudeles – lielas un praktiskas, ar termonoturību.
  • Termokrūzes – mazas vai vidējas, ar ērti attaisāmu vāciņu.
  • Termoglāzes – mazas, ar atvērtu vāciņu vai salmiņu.
  • Termosi – lieli, saglabā dzērienu ilgu laiku; ir ar krūzīti.