Ūdens lietošana Dafnes nometnēs

Gada karstākajos mēnešos, kad gaisa temperatūra var sasniegt līdz pat +30 grādiem, cilvēka organismā notiek pastiprināta svīšana. Tieši tāpēc arī bērnu un jauniešu aģentūra “Dafne” savu nometņu laikā regulāri atgādina dalībniekiem par to, cik svarīga ir ūdens uzņemšana organismā.

Ar kopēju sadarbību un kampaņas #LaiksPadzerties ietvaros, mēs, Ūdens Pudeles komanda, esam nolēmuši atbalstīt nometni “Dafne” un tās dalībniekus, dāvinot tiem skaistas un ērtas ūdens pudeles. 

Šajā rakstā aicinām iepazīties ar fantastisko “Dafne” nometni un to, kā viņu komanda saviem dalībniekiem regulāri atgādina par ūdens atjaunošanu organismā.

Par bērnu un jauniešu aģentūru “DAFNE”

dafnes nometne

“Dafne” ir bērnu un jauniešu aģentūra, kas rīko aizraujošas un interesantas vasaras nometnes. Tās tiek rīkotas ar mērķi bērniem un pusaudžiem lieliski pavadīt laiku svaigā gaisā. 

Šo nometņu laikā dalībnieki piedalās dažādās izglītojošās, radošās un sportiskās nodarbībās, pasākumos, konkursos, sacensībās, kā arī dodas pārgājienā un ekskursijā. Tā kā nometnes laikā dalībnieki teju 10 stundas ir kustībā – skrien, staigā, spēlē spēles un citādi aktīvi darbojas, nometnes komanda tiem atgādina arī par regulāru ūdens uzņemšanu.

Rūpējoties par dalībnieku veselību, tiek aktualizēts ūdens lietošanas nozīmīgums, kā arī veicināts dalībnieku ūdens uzņemšanas ieradums ikdienā. 

Dafnes nometnēs apgūst arī zināšanas par ūdeni

dafnes nometne

“Dafnes” nometņu organizatori apzinās, ka ūdens ir visvērtīgākais šķidrums, kuru ir nepieciešams uzņemt pietiekamā daudzumā jebkura vecuma cilvēkam. Bērniem bieži vien par to nākas aizmirst – īpaši nometnes laikā, kad apkārt notiekošā ir tik daudz. 

Par ūdens trūkumu organisms signalizē ar to, ka rodas slāpes, nogurums, galvassāpes un pat galvas reiboņi. Ne vienmēr dalībnieki apzinās ūdens dzeršanas nozīmīgumu, dažreiz priekšroku dodot saldinātajām limonādēm. Tomēr skaidrs, ka aktīvas nometnes laikā regulāri padzerties ir vairāk kā svarīgi – jo cilvēks ir aktīvāks, jo vairāk jālieto uzturā ūdens. 

Lai izceltu ūdens nozīmi, nometnes teorētiskajās nodarbībās, veicot eksperimentus, dalībnieki tiek izglītoti par dzeramā ūdens sastāvu un kvalitāti. Tiek skaidrots, kāds sastāvs ir piemērotākais un kāpēc. 

Skaista ūdens pudele iedvesmo biežāk padzerties

Mūsdienās var novērot, ka, attīstoties dažādām modes tendencēm, kas saistītas ar apģērbu, tehnoloģijām u.tml., attīstās arī ūdens pudeļu dizains. 

Nu jau ir pieejamas dažādas ūdens pudeles formas, krāsas, tilpumi utt. Tiek sniegta iespēja katram izvēlēties sev piemērotāko un vēlamāko, jo izvēle patiešām ir plaša. Pieejamas ir stikla pudeles, metāla pudeles, plastmasas pudeles, krāsainas, caurspīdīgas, ar spīdumiem, ar dažādiem tekstiem, formām utt. 

Ūdens dzeršana no pudeles, kura pašam ļoti patīk, kļūst aizvien aizraujošāka.  

2021.gada vasaras nometnēs norisināsies konkurss sadarbībā ar UdensPudele.lv

“Dafne” nometnes komanda ir radoša un pielieto ūdens pudeles arī kā līdzekli fiziskās sagatavotības attīstīšanai – vingrojot ar tām. Tādējādi ūdens pudeles vienlaicīgi ir kā ūdens iegūšanas avots un sporta inventārs. 

Lai iepriecinātu nometņu dalībniekus ar foršām un stilīgām ūdens pudelēm, viņi jau nākamvasar varēs savā īpašumā laimēt pudeles no UdensPudele.lv veikala. Tās bērniem un jauniešiem noderēs arī ikdienā pēc nometnes beigām, turpinot ūdens dzeršanas ieradumu.