REDZAMIE KRĀJUMI IR UZ VIETAS. BEZMAKSAS PIEGĀDE NO 50 EIRO.

Ūdens pudele atpūtai pie dabas

Atpūšoties pie dabas, svarīgi atcerēties paņemt līdzi ūdeni pietiekamā daudzumā. Vai tas būtu pikniks parkā, pārgājiens ar nakšņošanu vai kāda cita aktivitāte dabā, vienmēr jāpārliecinās par to, ka būs, ko padzerties. Daudzreiz lietojamā ūdens pudele, kas paredzēta atpūtai pie dabas, par to regulāri atgādinās.

Var gadīties, ka, atpūšoties pie dabas, būs limitēta pieeja tīram dzeramajam ūdenim, tāpēc par to vērts parūpēties laikus. Vairāk informācijas saistībā ar ūdens pieejamību dabā, lasi rakstā Vai lietus ūdens ir dzerams?

Šajā rakstā gan lasi vairāk par to, kāda būs piemērotākā ūdens pudele atpūtai pie dabas un kāpēc.

Ūdens pudeles, kas piemērotas atpūtai pie dabas

Pudeļu kategorijā Ūdens pudeles pārgājienam mēs esam apkopojuši pudeles, kas ir piemērotas atpūtai pie dabas gan ģimenes piknikiem, gan izbraucieniem un ekskursijām pa Latviju, gan pārgājieniem un citiem atpūtas veidiem pie dabas. 

Zemāk apkopoti galvenie pudeles raksturlielumi, kas, mūsuprāt, raksturo labu ūdens pudeli atpūtai pie dabas.

Ērta, viegla un izturīga ūdens pudele

Pudelei, kas paredzēta pārgājienam vai citam atpūtas veidam pie dabas, ir jābūt ērtai un vieglai. Tādai, kas neaizņem pārāk daudz vietas un nav arī pārāk smaga – lai nav jānēsā līdzi lieks smagums. Ūdens pudele, kas paredzēta atpūtai pie dabas, būs vidēja izmēra. Tas savukārt jāskatās pēc laika, kas tiks pavadīts pie dabas un vai būs iespēja pudeli atkārtoti uzpildīt.

Ūdens pudelei jābūt arī no kvalitatīva un izturīga materiāla, lai kritiena gadījumā tā nespalīstu. Stikla pudeles, piemēram, šajā gadījumā nebūs praktiskākais risinājums. Pārgājieniem iesakām izvēlēties silikona pudeles. Tās ir vieglas un ērti lietojamas. Turklāt pēc ūdens izdzeršanas silikona pudeli iespējams salocīt un ielikt somā – tādējādi tā aizņems daudz mazāk vietas.

Pudele, kas aprīkota ar karabīni

Meklējot piemērotu ūdens pudeli atpūtai pie dabas, jāpievērš uzmanība, vai pudelei ir pievienota karabīne, vai vismaz to varēs pievienot pēc tam pats. Ja pudele ir aprīkota ar karabīni, to iespējams pievienot pie somas no ārpuses. Tādā veidā regulāra ūdens malkošana iespējama bez problēmām – nav jāpārskata viss somas saturs, lai atrastu pudeli. Tā vienmēr būs redzamā un pieejamā vietā. 

Skaista un ērta – atbilstoša arī festivāliem

Runājot par atpūtu pie dabas, šai kategorijai nāk klāt arī festivāli un pasākumi, kas notiek ārā. Festivālu laikā daudzi pa nakti paliek teltīs, paliek nomodā ilgāk, nekā parasti, un dienas laikā nostaigā daudzus kilometrus. Regulāra ūdens dzeršana festivālu laikā ir īpaši svarīga.

Ka jau zināms, festivālos stilam ir liela nozīme – katrs vēlas izcelties ar skaistiem un stilīgiem apģērbiem un aksesuāriem. Ūdens pudele, kas pievienota pie somas, var kalpot par estētisku un modernu aksesuāru, kas vienlaikus ir ērts un noderīgs. Un galvenokārt veselīgs.

Tas ļaus arī tev parūpēties par apkārtējo vidi un atvieglot festivāla rīkotāju darbu. Katru gadu festivālu teritorijas tiek piesārņotas ar milzu plastmasas atkritumu daudzumu. Vairāk par to, kā plastmasas pudeles kaitē videi, lasi rakstā #SavaPudele ietekme uz dabu un sabiedrību.

Termopudele dzērienu temperatūras saglabāšanai

Atpūsties pie dabas var jebkuros laikapstākļos un jebkurā gadalaikā. Lai arī visbiežāk nolemjam atpūsties pie dabas siltā pavasarī vai vasarā, ne velti pastāv teiciens – nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Termopudele, kas saglabās dzēriena atspirdzinošo aukstumu vai sildošo karstumu, noteikti noderēs atpūtai pie dabas.

Termopudele spēj saglabāt dzērienu temperatūru stundām ilgi. Karsti dzērieni saglabā savu temperatūru aptuveni 12 stundas, bet auksti dzērieni līdz pat 48 stundām. Veldzēties karstā vasaras dienā vai sasildīties vēsākā vakarā pie ugunskura – termopudele būs lielisks sabiedrotais atpūtā pie dabas.

Liela tilpuma ūdens pudele visai ģimenei

Lielisks variants ir arī iegādaties kopīgu pudeli visai ģimenei tieši šādiem gadījumiem, kad visi kopīgi dodas atpūsties pie dabas. Vienīgi tad jāmēģina atrast pudele ar lielāku tilpumu un noteikti jāparūpējas par to, lai pudeli varētu uzpildīt atkārtoti. Iespējams, tuvumā būs kāda bezmaksas ūdens uzpildes stacija vai kāds svaigs avota ūdens. 

Praktiski domājot, katram ir nepeiciešama sava ūdens pudele.  Tas palīdzēs arī sekot līdzi individuāli izdzertajam ūdens daudzumam. Tomēr tāpat nepieciešams padomāt arī par vienu centrālo ūdens pudeli. Tā būtu lieliski piemērota un noderīga mirkļos, kad nepieciešams uzpildīt katram savu ūdens pudeli. Plašāk ar pudeļu klāstu var iepazīties UdensPudele.lv veikalā