Ūdens pudele sportam

Dzert pietiekami daudz ūdens sportošanas laikā ir ļoti svarīgi. Ūdens tiek uzskatīta par vissvarīgāko uzturvielu, ko sportisti varētu uzņemt. Sporta laikā caur sviedriem patērējam ļoti daudz ūdens, tāpēc ir svarīgi to uzņemt atpakaļ, atjaunojot ūdens daudzumu organismā. Lai tas būtu vienkāršāk un ērtāk, iesakām izvēlēties tieši sportam paredzētu ūdens pudeli.

Ūdens trūkums organismā, īpaši sportojot, var novest pie dehidrācijas. Tai, savukārt, ir daudzas nepatīkamas sekas, iekļaujot enerģijas trūkumu, temperatūras maiņu, nespēju koncentrēties u.c. Ūdens stiprina organisma imunitāti un sniedz energiju. Ūdens pudele, kura nodrošinās ar ātru un ērtu piekļuvi ūdenim, atgādinās regulāri padzerties un uzturēt sevi labā formā gan treniņa laikā, gan pēc tā.

Par to, cik daudz ieteicams izdzert ūdeni sportošanas laikā, vairāk lasi VingroSev.lv bloga rakstā Ūdens lietošanas slodzes laikā.

Šajā rakstā lasi vairāk par to, kāda būs sportam piemērotākā ūdens pudele un kāpēc.

Ūdens pudeles, kas piemērotas sportam

vingrosev.lv ūdens pudeles

Pudeļu kategorijā Ūdens pudeles sportam mēs esam apkopojuši pudeles, kas ir piemērotas aktīvā sporta veidiem. Šādas ūdens pudeles ir īpaši ērtas, izturīgas, kā arī nodrošina ātru piekļuvi ūdenim.

Zemāk apkopoti galvenie pudeles raksturlielumi, kas, mūsuprāt, raksturo labu ūdens pudeli sportam.

Ūdens pudeles tilpums atkarīgs no sporta veida

Ūdens sniedz daudzas pozitīvas vērtības, kas uzlabo veselību. Sportošanas laikā ir īpaši svarīgi atcerēties regulāri padzerties. Tomēr sporta veidi ir dažādi – gan augstas, gan zemākas intensitātes. Jo intensīvāks un ilgāks ir treniņš, jo biežāk un vairāk nāksies padzerties. 

Biežāk dzirdētais likums ir šāds – nepieciešams dzert ūdeni, kamēr ķermenis pēc tā vel nav izslāpis. Kad jūtamas slāpes, ir jau par vēlu. Ķermenis tādā veidā izrāda dehidrāciju – pat, ja minimālu.

Tāpēc katram pašam jāspēj pielāgot savam treniņam atbilstošu ūdens pudeli. Ja tas ir viegls skrējiens, iespējams, pietiks ar 500ml tilpuma pudeli. Ja sporta treniņš ir grūtāks un ilgāks, piemēram, sporta zālē, tad droši var ņemt lielāka tilpuma ūdens pudeli – 600ml vai 800ml pudeli.

Izturīga pret triecieniem

Sportošanai piemērotas ūdens pudeles materiālam ir jābūt stingram un izturīgam. Tāpēc tādi materiāli kā, piemēram, stikls nebūs labākā izvēle sporta treniņam. Tā vietā iesakām izvēlēties pudeli no plastmasas vai metāla – vara, alumīnija, tērauda. Plastmasas pudele būs arī vieglāka, nenoslogojot ar papildus smagumu. 

Lai padarītu pudeles lietošanu vēl ērtāku, iespējams pievērst uzmanību pudeles reljefam. Rievots reljefs ir radīts tā, lai pudele ērti iegultos rokā – tāpēc to ir ērti turēt skriešanas laikā, piemēram. Metāla pudeles pārsvarā ir gludas, bet tas nebūtu labākais variants. Tāpēc vērts tam pievērst uzmanību, lai atrastu sporta treniņam efektīvāko un piemērotāko ūdens pudeli. 

Ērts pudeles atvēršanas veids

Fizisku aktivitāšu laikā nepieciešams regulāri padzerties, taču tam nav jābūt notikumam, kas pārtrauc un ietekmē treniņu. Ūdens pudeles sportam ir paredzētas ātrai un ērtai atvēršanai. Vislabākās būs pudeles ar klik korķi vai salmiņu. 

Padzeršanās veids ar salmiņu ir piemērots, ja ņemat līdzi pudeli skrienot. Tas pasargā no riska apliet sevi ar ūdeni un samazina laiku, kas jāvelta ūdens padzeršanai. Klik korķis savukārt ļauj ērti atvērt pudeli, piespiežot pogu. Abi varianti ir lieliski, jo šādas ūdens pudeles iespējams atvērt ar vienu roku un neveltīt tam pārāk daudz uzmanības un laika. 

Piemērota velo turētājam

Izvēloties sporta pudeli, svarīgi, lai tā būtu pēc iespējas universālāka un piemērota dažādām aktivitātēm. Lieta, par ko pārliecināties, ir vai tā ir piemērota velo turētajam. Sportojot un dodoties garākos izbraucienos ar velosipēdu, noteikti nedrīkst aizmirst par ūdeni. Un, ja ūdens pudele nederēs turētājā, tad tas būs lieks smagums un apgrūtinās arī padzeršanos, jo pudele nebūs pa rokai. 

ŪdensPudele.lv veikala plašajā klāstā atradīsiet sev tīkamākās pudeles gan sportam, gan ikdienai, kā arī dažādiem citiem mērķiem.