Ūdens stiprina organisma imunitāti

Dinamiskajā 21.gadsimtā mēs visu laiku esam kontaktā ar citiem cilvēkiem. Tādas aktivitātes kā sasveicināšanās ar rokasspiedienu, apskāvieni, kopīgas dzīves vietas dalīšana, publiskais transports – spēj ietekmēt mūsu organisma imūnsistēmu. Lai arī izvairīties no nelabvēlīgajām baktērijām pavisam nav iespējams, lieta, kas ir iespējama, ir imunitātes stiprināšana.

Atbilde uz jautājumu, kā stiprināt imūnsistēmu, ir pavisam vienkārša – tīrs un svaigs dzeramais ūdens. Pietiekams un regulārs ūdens daudzums var darīt brīnumus gan imūnsistēmai, gan visam ķermenim kopumā.

Šajā rakstā lasi par iemesliem, kā ūdens palīdz stiprināt imūnsistēmu.

Ūdens palīdz piegādāt skābekli ķermenim

Cilvēka ķermenis lielākoties sastāv no ūdens, līdz ar to ir pavisam loģiski, ka mūsu ķermenim ir nepieciešams svaigs ūdens, lai funkcionētu. Pietiekams ūdens daudzums palīdz ķermeni apgādāt ar tam nepieciešamo skābekli. Bieži vien tieši tas ir risinājums reizēs, kad pasliktinās pašsajūta. Galvas sāpes, reiboņi, nogurums – bieži vien tieši glāze ūdens ir tas, kas ķermenim ir nepieciešams. Tāpēc ir svarīgi dienas laikā regulāri atcerēties par ūdens patēriņu.

Ūdens atbrīvo ķermeni no toksīniem

Ūdens palīdz arī atbrīvot ķermeni no toksīniem. Šis process norit caur nierēm – ūdens izskalo uzkrātos toksīnus, kas rezultātā ievērojami uzlabo imūnsistēmu. 

Noteikti ir dzirdēts par veselības uzlabojošajiem dzērieniem – citronūdeni un zāļu tēju. Rakstā citronūdens labās īpašības, katrs var pārliecināties par to, cik šāds ūdens ir nepieciešams.

citronūdens

Citronūdens

Citronūdens uzlabo imūnsistēmu vairākos veidos. Ūdenī izpsiests citrons ir lielisks C vitamīna avots. Tas ne vien pievieno ūdenim patīkamu citrusa aromātu un skābenu garšu, bet arī stiprina imūnsistēmu, cīnās ar ļaunajām baktērijām un vīrusiem, uzlabo gremošanas traktu, pasargā šūnas no nelabvēlīgām vielām. Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc dienu iesākt ar glāzi citronūdens, par to sīkāk rakstā – 15 iemesli, kāpēc dienu iesākt ar glāzi citronūdens.

Zāļu tēja

Ūdens, kas papildināts ar dabīgu zāļu smaržu un garšu uzlabo organisma imūnsistēmas noturību. Tāpat zāļu tēja uzlabo sidrs un asinsvadu darbību. Silta tēja, tāpat kā citronūdens, ir pildīta ar antioksidantiem.

Ūdens uzlabo miega kvalitāti

Regulāri uzņemot pietiekamu ūdens daudzumu, smadzenes izdala melatonīnu. Tas ir hormons, kas pieder pie indola aminoatvasinājumiem, triptamīniem. Vienkāršākā valodā – tas regulē miegu un tā kvalitāti. 

Tāpēc ieteicams vienmēr pie gultas turēt glāzi ūdens. Pa nakti pamostoties, lai vienmēr blakus ir ūdens, ko padzerties. 

Ūdens optimizē limfas šķidruma veidošanos

Limfas šķidrumam ir liela nozīme imūnsistēmas stiprināšanā. Tas ir šķidrums, kas izplatās pa visu organismu, to attīrot no dažādiem mikrobiem un nelabvēlīgajām baktērijām. Visas šīs kaitīgās vielas tiek transportētas uz limfmezgliem, kas kalpo kā filtrs. 

Lai arī nav noteikts konkrēts daudzums, cik ūdens ir jāizdzer dienā, ir svarīgi nejust slāpes. Tādā gadījumā jau ir par vēlu. Jo vairāk ūdens tiek uzņemts, jo vairāk tas optimizē limfas šķidruma veidošanos. Kaitīgās vielas nonāk limfmezglos, kur limfocīti tās iznīcina. Tādējādi neļaujot kaitīgajām vielām traucēt imūnsistēmas darbību un izraisīt dzīvībai bīstamus apstākļus, piemēram, leikēmiju.

Ūdens uzlabo maņu darbību

Orgāniem, kas ir atbildīgi par mūsu maņu darbību un jutību (āda, acis un mute), ūdens nodrošina pietiekamu mitruma daudzumu, mitrinot gļotādu. Jo vairāk mitrinātas ir šīs daļas, jo mazāka iespēja ir baktērijām piekļūt imūnsistēmai.

Ūdens cīnās ar mikrobiem un baktērijām uz ādas, protams, arī ārēji – kad tiek mazgātas rokas, tīrītas virsmas, mazgāti trauki u.c. darbības.

Lai nepieciešamo ūdens daudzumu būtu vieglāk uzņemt, ir jāpieradina sevi pie tā procesa. Ilgtspējīga ūdens pudele ievērojami palīdz atvieglot šo procesu – tā vienmēr būs līdzi un atgādinās to regulāri uzpildīt no jauna. Ikviens varēs atrast sev piemērotāko un tīkamāko ūdens pudeli mūsu veikalā UDENSPUDELE.LV.