Vai ūdenim ir derīguma termiņš?

Vai ūdenim ir derīguma termiņš?

Reizēm nākas nonākt situācijās, kad pie rokas nav svaigs dzeramais ūdens. Veikals nav pa ceļam un mašīnas aizmugurējā sēdeklī mētājas pusizdzerta ūdens pudele, kas tur varētu būt jau nedēļām ilgi… Rodas jautājums – vai ūdenim ir derīguma termiņš? 

Par to, cik ilgi un kādos apstākļos ir jāglabā dzeramais ūdens, lasi šajā rakstā.

kvalitatīva termokrūze

Vai ūdens var sabojāties?

Īsā atbilde ir jā, taču ļoti ilgā laika posmā un nepareizas ūdens uzglabāšanas dēļ. 

Mums katram ir gadījies atstāt novārtā līdz galam neizdzertu ūdens pudeli. Laikam ejot uz priekšu, visbiežāk nolemjam, ka ūdens vairs nav svaigs un labāk to izliesim izlietnē, nekā izdzersim līdz galam.

Šis ir tikai piemērs, kas mums visiem ir tik labi zināms. Norvēģijas Sabiedrības veselības institūta Ūdens higiēnas departamenta direktors kādā norvēģu rakstā atzina, ka ūdens, kas minēts šajā piemērā, ir joprojām dzerams un veselībai nekaitēs.

Ja ūdens nav saskarsmē ar gaisu t.i. ūdens pudele ir aizskrūvēta un tajā esošais oriģinālais ūdens ir kvalitatīvs, tad tāds tas arī paliks vēl ilgi. Šādā gadījumā ūdens var saglabāt savu derīguma termiņu līdz pat tūkstots gadiem.

Lai ūdens saglabātos svaigs un tīrs, tajā nedrīkst būt pārlieku daudz mikroorganismu. Ņemot vērā, ka Latvijā dzeramais ūdens no krāna ir drošs, tai nevajadzētu būt problēmai.

Ūdens, kas ņemts no krāna un ilgstoši tiek uzglabāts, paliks tīrs gadsimtiem ilgi. Pat tādā gadījumā, ja ik pa laikam esi pudeli atvēris un no tās padzēries.

Kāpēc uz ūdens pudelēm raksta derīguma termiņu?

Ja ūdens pudelēs nepaliek vecs un tas ir derīgs dzeršanai ilgus gadus, tad kāpēc uz ūdens pudelēm veikalā tiek rakstīts derīguma termiņš?

Kā izrādās, veikalā esošajām ūdens pudelēm tiek drukāts virsū derīguma termiņš, jo tas nosaka ūdens garšu. Lai arī ūdens gadiem ilgi spēj saglabāt svaigumu un nekļūst kaitīgs veselībai, tas nenozīmē, ka ar laiku nevar mainīties tā garša.

Laikam ejot, ūdens, kas atrodas plastmasas pudelē, nedaudz pārveido savu garšu. Plastmasas materiāls ir gana ciešs, lai saturētu ūdeni ilgstošā laika posmā, taču plastmasas ūdens pudelē var iekļūt dažādas gaisa molekulas, kas ietekmē garšu.

Tāpat vērā ņemama ir arī lokācija un apkārtējā vide, kurai pakļauts ūdens. Piemēram, ja ūdens pudele tiek uzglabāta ledusskapī, tā garšu var ietekmēt dažādas smaržas un aromāti, kas nāk no ledusskapja satura. Ja ilgstoši glabā plastmasas ūdens pudeli garāžā, tad ūdens ar laiku iegūs nelielu benzīna pēcgaršu. 

Gala secinājums ir šāds – ilgstoši uzglabāts dzeramais ūdens nav veselībai bīstams, taču tas var mainīt garšu. Tas arī ir pamatots iemesls, kāpēc veikalos uz ūdens pudelēm ir derīguma termiņi. Ja ūdens pudelē ir neatbilstoši uzglabāts, patērētāji slikto garšu var saistīt ar ūdens zīmolu. Tas savukārt ietekmētu zīmola reputāciju. 

Vai stikls ilgstoši saglabā ūdens kvalitāti?

Atšķirībā no plastmasas, stikls pasargā ūdeni no jebkādiem mikroorganismu piejaukumiem. Līdz ar to ūdens, kas glabāts stikla pudelē, daudz ilgāk spēs saglabāt oriģinālo ūdens garšu.

Ja tu vēlies sevi nodrošināt ar ūdens rezervēm un būt gatavs dažādām dzīves situācijām, tad vislabākais veids, kā uzglabāt ūdeni, ir stikla konteineros. 

Lai ūdeni ilgstoši uzglabātu stikla pudelēs, nav nepieciešams pudeli sterilizēt. Pietiks vien ar to, ka pudele ir labi izmazgāta un cieši aizskrūvēta. Ūdens būs dzerams visu tavu mūžu un vēl ilgāk. 

Ievācot dabīgu ūdeni no lietus, to gan drošības pēc vajadzētu apstrādāt. Vairāk par lietus ūdens dzeršanas drošību lasi rakstā Vai lietus ūdens ir dzerams.

Tātad no cieši aizvērtām ūdens pudelēm dzert ir droši. Tomēr kā ir ar atvērtu ūdens trauku? Piemēram, vai ir droši dzert ūdeni no glāzes, ja ir pagājis ilgs laiks? Un jau atkal atbilde ir pozitīva, taču ar dažām piebildēm.

Garša var nedaudz atšķirties, tomēr tai nevajadzētu ietekmēt veselības aspektu. Ūdenim atvērtā veidā nevajadzētu pasliktināties vairāku nedēļu un pat mēnešu garumā. Ja vien šis ūdens nav bijis kontaktā ar baktērijām, kas var nākt no netīrām rokām, šķaudīšanas un spļaušanas laikā izdalītajām baktērijām.

Ļoti mazs skaits patogēnisko baktēriju var izdzīvot tīrā ūdenī. Ar laiku šīs baktērijas izmirst. Ļaundabīgās baktērijas savukārt spēj izdzīvot konkrētos apstākļos. Piemēram, ūdens vāzē ar tīru ūdeni un tulpēm – veidojas baktērijas, ko noteikti nevajadzētu uzņemt savā organismā.