REDZAMIE KRĀJUMI IR UZ VIETAS. BEZMAKSAS PIEGĀDE NO 50 EIRO.

Labāko termokrūžu salīdzinošais tests

Termokrūzes ar spiežamu pogu ir ērtākais un praktiskākais veids, kā papildināt izbraucienus ar automašīnu, darba dienas birojā vai aktīvus pārgājienus ar karstu tēju vai kafiju. Šis vāciņa tips ļauj padzerties, izmantojot tikai vienu roku, tādējādi neatlaižot automašīnas stūri vai datora peli. Šajā apskatā mēs salīdzināsim trīs, mūsuprāt, labākās šī tipa termokrūzes.

Mēs veicām dažādus eksperimentus un testus, lai veiktu objektīvus un precīzus secinājumus par to, kura no šīm krūzēm ir vislabākā. Mēs testējām un salīdzinājām to termonoturību, drošību pret noplūdēm, cik viegli tās ir mazgāt un vairākus citus faktorus. 

Mēs secinājām, ka visas trīs termokrūzes ir kvalitatīvi un ērti lietojami produkti, tāpēc, lai pieņemtu izvēli par īstā produkta iegādi, rūpīgi jāpēta katras krūzes plusi un mīnusi. Par katru no šīm termokrūzēm mēs iepriekš esam rakstījuši apskatu mūsu bloga sadaļā Termokrūzes, bet šajā rakstā mēs noskaidrosim, kura termokrūze ir piemērotākā tieši Tev.

Mūsuprāt, šīs trīs termokrūzes ir labākās premium klases termokrūzes, jo tās ir vieni no mūsu populārākajiem produktiem, un tie izceļas ar augstu kvalitāti, plašu funkcionalitāti un ērtu lietošanu. Īsumā par katru no testētajām termokrūzēm un kāpēc mēs to izvelējāmies šim testam:

  • Kambukka Etna Grip Black 500ml ir stilīga un ietilpīga termokrūze no inovatīvā beļģu zīmola Kambukka. Tā izceļas ar modernu dizainu, ērtu un funkcionālu 3-in-1 vāciņu, kā arī plašām izvēles iespējām dažādos izmēros, krāsās un variantos.
  • Contigo West Loop Tangerine 470ml ir mūsdienīga un ergonomiska termokrūze. Tā ir viena no vispopulārākajām termokrūzēm pasaulē, jo tā ir racionāla, praktiska izvēle ikdienas lietošanai no pazīstamā amerikāņu zīmola Contigo.
  • Stanley Classic Trigger-Action zaļa 470ml ir izturīga termokrūze gan ikdienai, gan ekstrēmai atpūtai. Leģendārais amerikāņu zīmols Stanley, kurš veido kvalitatīvus termoproduktus jau kopš 1914. gada, garantē šīs termokrūzes kvalitāti, sniedzot mūža garantiju.
Satura rādītājs

Dizains un uzbūves kvalitāte

Trīs šķietami līdzīgas termokrūzes – trīs pavisam atšķirīgi dizaini. Katra no šīm termokrūzēm pārstāv pavisam citādu stilu. Visas trīs termokrūzes ir ražotas no augstas kvalitātes nerūsējošā tērauda, bet, tās salīdzinot, var pamanīt dažādas atšķirības lietošanas un sajūtas ziņā.

Kambukka Etna ir veidota minimālistiskā, elegantā cilindra formā. Tā ir vislabākā izvēle modes un stila cienītājiem, jo šī krūze ir pieejama dažādās unikālās versijās – no elegantas melnās krāsas līdz pat iespaidīgiem grafiskajiem dizainiem. Tās neuzkrītošais, bet pamanāmais dizains lieliski iederēsies birojā un ikdienas gaitās. Etna termokrūzēm ir arī neslīdoša pamatne, kas ļauj tai stabilāk turēties uz galda. 

Contigo West Loop, savukārt, ir mūsdienīgs un ergonomisks dizains. Tās izliektā forma padara krūzi īpaši ērtu turēšanai rokā. Arī šī krūze ir pieejama dažādās krāsās. Mūsu testētā krūze bija spilgti oranža, un tā izskatījas iespaidīgi. Savukārt klasiskāka un neuzkrītošāka izvēle būs matēti melnais vai plūmjkrāsas variants. 

Visbeidzot, nevar nepieminēt to, ka Stanley Classic Trigger-Action izskatās un sajūtas kā tanks. Krūzes zaļajam korpusam ir raupja, patīkama tekstūra, kas rada kvalitatīva un pamatīga produkta iespaidu. Tās dizains ir vienkāršs un robusts, bez nekādām papildu ekstrām, jo šī ir izturīga termokrūze lietošanai gan ikdienā, gan ekstrēmos brīvdabas apstākļos. 

Katrai termokrūzei ir unikāls izskats un lietošanas īpašības, bet ikdienā vispraktiskākā, mūsuprāt, ir Kambukka Etna. Tās Grip versijai ir neslīdoša pamatne, kā arī silikona apvalks, kas ļauj krūzi ērti turēt, neapsaldējot rokas aukstos apstākļos. Contigo West Loop, savukārt, ir ergonomiska forma, kas ir lieliski paredzēta gan turēšanai rokā, gan automašīnu dzērienu turētājos. Savukārt cilvēkiem, kuri meklē praktisku un izturīgu termokrūzi ar mūža garantiju, Stanley Classic Trigger-Action ir vislabākā izvēle.

Vāciņš un tā funkcijas

Šīs trīs termokrūzes vieno tas, ka to vāciņiem ir pogas mehānisms. Kad poga ir nospiesta, no krūzes var padzerties, bet, kad tā ir atlaista, krūze droši aiztaisās ciet. Tas ir lielisks risinājums autobraucējiem, jo no termokrūzes var ērti padzerties, neatlaižot abas rokas no stūres. 

Kambukka Etna vāciņš piedāvā visvairāk funkciju. Tam ir slēdzis ar trīs pozīcijām – bloķēts, atvērts un vienmēr atvērts. Tādējādi to var droši nobloķēt, lai somā poga nejauši nenospiežas un neizlīst dzēriens, vai tieši pretēji – atstāt dzēriena atveri vaļā, lai ērti var padzerties vairākus malkus kafijas. 

Contigo West Loop vāciņa slēdzim ir divas pozīcijas – atvērts un bloķēts. Mums patika šī vāciņa praktiskā forma. Tāpat tam ir patīkama un ērta silikona virsma, un poga ir īpaši liela un ērti nospiežama. Atšķirīgs ir tas, ka dzeršanas atvere ir tieši pie termokrūzes maliņas – ir cilvēki, kam tas ļoti patīk, bet citiem ne parāk. Ir vērts izcelt, ka West Loop vāciņa dzeršanas atvere ir īpaši plata, un no šīs krūzes padzerties ir ērtāk. 

Stanley Classic Trigger-Action, savukārt, ir nedaudz vienkāršāks vāciņš. Tam arī ir poga, ko piespiežot atveras dzeršanas atvere, bet palaižot vaļā tā aizveras. Šai termokrūzei nav bloķēšanas slēdža, tāpēc to neuzskatām par 100% drošu pret noplūdēm, tāpēc neiesakām pilnu pārnēsāt somā. Īpaši, ja tajā ir telefons dators un svarīgi papŗi. Mēs gan šo lietu testējām, un vairākkārt ikdienas gaitās ielikām termokrūzi somā. Dzēriens no termokrūzes ne reizi neiztecēja.

Mums vislabāk patika Contigo West Loop vāciņš, jo no tā ir ļoti ērti padzerties, un tas ir praktisks lietošanai ikdienā. Kambukka Etna, savukārt, piedāvā visvairāk funkciju, un dažkārt slēdža vienmēr atvērts pozīcija ir noderīga. Stanley vāciņš, savukārt, ir vienkāršs uzbūves un funkciju ziņā – tam ir mazāk kustīgu detaļu, kas padara to vieglāk mazgājamu un izturīgāku.

Drošība pret noplūdēm

Visas trīs termokrūzes garantē pilnīgu drošību pret noplūdēm, jo tās ir hermētiski izolētas ar silikona blīvēm vītnē un dzeršanas atverē. Mēs testējām visas trīs, pārnēsājot tās somā, un nevienai no krūzēm neradās noplūdes. 

Tāpat tika veikts tests, kurā tās tika novietotas otrādi uz izklāta papīra dvieļa 12 stundu garumā, lai censtos saskatīt iespējamas noplūdes. Visas trīs termokrūzes šo testu izturēja, un papīra dvielis bija pilnībā sauss.

Tādējādi var secināt, ka šīs termokrūzes ir pilnībā drošas pret noplūdēm. Vienīgais faktors, kas ir jāņem vērā, ir tas, ka Stanley Classic Trigger-Action nav bloķēšanas slēdzis, kas sargā pogu no nejaušas nospiešanās, pārnēsājot krūzi somā (mūsu testos tas nenotika).  

Termokrūzes izmērs 

Mēs izvēlējāmies salīdzināt šīs termokrūzes, jo tie ir labākie šīs izmēra grupas produkti. Tās ir lielas termokrūzes, kuru augstums, diametrs un tilpums ir līdzīgi. 

ParametrsKambukka Etna Grip 500 ml Contigo West Loop 470 ml Stanley Trigger-Action 470 ml
Tilpums500 ml470 ml473 ml
Svars (tukša)348 g326 g342 g
Svars (pilna ar ūdeni)848 g796 g815 g
Diametrs7,1 cm7,0 cm7,0 cm
Augstums (ar vāciņu)21,9 cm20,0 cm22,5 cm
Augstums (bez vāciņa)18,2 cm17,4 cm18,6 cm

Tā kā šīs krūzes, no kurām var ērti padzerties ar vienu roku, ir īpaši piemērotas autobraucējiem, mēs tās izmēģinājām dažādos automašīnu dzērienu turētājos. Visas trīs bez problēmām ietilpa Toyota Corolla (2006) un Ford Focus (2014) dzērienu turētājos. Jāpiemin, ka Contigo West Loop izliektā forma ļauj tai stabilāk stāvēt netradicionālas formas turētājos, piemēram, VW Passat. 

Mēs izmēģinājām šīs termokrūzes dažādu kafejnīcu un veikalu kafijas automātos, un secinājām, ka Circle K, kurā maksimālais krūzes augstums ir 16 centimetri, neietilpa neviens no šiem produktiem. Savukārt Narvesen kafijas automātā, kura maksimālais augstums ir 18 centimetri, ietilpa Kambukka un Contigo, bet Stanley īpašniekiem nācās palikt bez dzēriena.

Gan Kambukka Etna, gan Stanley Classic Trigger-Action ir pieejama mazākās versijās, kas ir praktiskāka tiem, kuri bieži uzpilda savas krūzes ar kafiju ārpus mājas. Kambukka Etna ir pieejama kompaktā 300 ml versijā, un Stanley ir pieejama arī 250 ml un 350 ml versijas. 

Kopšana

Termokrūze ir regulāri jāmazgā, lai tajā nepaliktu dzēriena daļiņas, kas radītu izmaiņas garšā, smaržā un ļautu uzkrāties baktērijām. Uzzini vairāk rakstā Kā pareizi tīrīt savu termokrūzi?

Stanley termokrūzi, saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju, var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Kambukka un Contigo neiesaka lietot Etna vai West Loop trauku mašīnā, tā vietā aicinot tās mazgāt ar rokām. 

Termokrūžu vāciņu izjaukšana

Jāatzīmē, ka visām trim krūzēm vāciņus droši var mazgāt trauku mašīnā. Kambukka un Stanley vāciņi ir pilnībā izjaucami, un to pogas mehānismus var izņemt ārā, lai rūpīgāk izmazgātu. Contigo vāciņu var atlocīt vaļā, bet tā mehānismu nevar pilnībā izņemt ārā. Tas apgrūtina termokrūzes kārtīgu izmazgāšanu. 

Tāpēc var secināt, ka starp šīm termokrūzēm visvienkāršāk kopjama ir Stanley Classic Trigger-Action. Papildu tam, ka to var mazgāt trauku mašīnā, jāpiemin, ka tās vāciņš ir viegli izjaucams pilnībā, lai piekļūtu katrai detaļai. Kambukka Etna mazgāšanu ierobežo tās komplicētais vāciņa mehānisms un krūzes šaurums, savukārt Contigo West Loop vāciņa uzbūve apgrūtina tās kopšanu.

Termonoturības tests

Visas trīs termokrūzes ir veidotas ar dubulto sieniņu vakuuma izolācijas metodi, kas garantē lielisku termonoturību karstiem vai aukstiem dzērieniem. Plašāk par dažādām termoizolācijas metodēm esam aprakstījuši rakstā Kā veidojas termonoturība?.

Dažādiem ražotājiem testēšanas standarti atšķiras. Piemēram, Kambukka Etna aprakstā ir norādīts, ka tā saglabās dzērienu siltu 9 stundas, Contigo West Loop prognozētā siltumnoturība ir 5 stundas, savukārt Stanley sola saglabāt dzērienu karstu 7 stundas. Lai varētu objektīvi un tieši salīdzināt šo krūžu termonoturību, mēs veicām paši savus testus.

Metode

Mēs tējkannā pilnībā uzvārījām ūdeni, kurš līdz maksimālajai ietilpībai tika iepildīts testējamajā termokrūzē. Termokrūzes vāciņš tika pilnībā aizvērts ciet, un tā tika uzglabāta istabas temperatūrā (18-20°). Ik pēc divām stundām vāciņš īslaicīgi tika atvērts, lai ar termometru tiktu reģistrēta ūdens temperatūra.

Termonoturības tests termokrūzēm Kambukka Etna, Stanley Trigger-Action un Contigo West Loop
Testa rezultāti

Visas trīs krūzes izceļas ar lielisku termonoturību, tādējādi ļaujot izbaudīt siltu dzērienu visas darba dienas garumā. Lai gan rezultāti atšķīrās tikai par dažiem grādiem, čempiona tituls tomēr jāpasniedz ir Stanley Classic Trigger-Action termokrūzei, kura izceļas ar izcilu termonoturību. Otrajā vietā ir Kambukka Etna, savukārt trešajā – Contigo West Loop.

Mēs uzskatām, ka dzēriens ir karsts, ja tā temperatūra ir augstāka par 60 grādiem, savukārt silts – virs 40 grādiem. Pēc šiem kritērijiem mērot, var secināt, ka Stanley saglabā dzērienu karstu solītās 7 stundas. Kambukka Etna dzērienu karstu saglabāja 5 stundas, savukārt Contigo – 4 stundas.

Termonoturības salīdzinājums termokrūzēm Kambukka Etna, Stanley Trigger-Action un Contigo West Loop

Jāatzīmē, ka šāda tilpuma termokrūzēm šie rādītāji ir ļoti labi, jo mēs parasti izdzērām tajos iepildīto saturu, pirms tas kļuva remdens. Tāpēc ikdienas vajadzībām visu trīs termokrūžu termonoturība ir atbilstoša, ļaujot papildināt savu darba dienu, izbraucienu ar auto vai pastaigu ar karstu kafiju vai tēju. Savukārt, ja tu dodies garā pārgājienā, kurā termonoturība visas dienas garumā ir īpaši nozīmīga, Stanley ir vislabākā izvēle.

Kura ir labākā termokrūze?

Uz šo jautājumu ir grūti atbildēt ar vienu teikumu, nosaucot kādu konkrētu termokrūzi. Visas trīs termokrūzes ir lieliski produkti, kas nevainojami pilda savu uzdevumu – saglabāt dzērienu karstu vairāku stundu garumā, un ļaut to izbaudīt ērti un ar vienu roku. Lielākās atšķirības ir dažās detaļās, kas katru krūzi padara piemērotāku konkrētam pircējam.

Tiem, kas strādā vai atpūšas brīvā dabā, Stanley Classic Trigger-Action ir vislabākā izvēle. Tās izturīgais korpuss rada sajūtu, ka šī termokrūze kalpos vairāku gadu garumā arī pie intensīvas lietošanas ekstrēmos apstākļos. Tāpat šai termokrūzei ir vislabākā termonoturība – un kas gan var būt labāks par malku karstas tējas pēc intensīva velobrauciena vai pārgājiena.

Izvēloties Stanley termokrūzi, bonusā nāks vienkāršāka tās kopšana, bet būs jāsamierinās ar to, ka šo termokrūzi nav pilnībā droši pārnēsāt somā, jo tai nav padzeršanās pogas bloķēšanas sēdža. Tāpat šī krūze izmēros ir augsta gan ar vāciņu, gan bez tā, līdz ar to tā neietilpst daudzos kafijas automātos. 

Lielisks variants ikdienas lietošanai ir Contigo West Loop, kura ergonomiskā forma padara to praktisku un ērtu gan rokā, gan automašīnas dzērienu turētājā. Tā izskatās stilīgi un mūsdienīgi. Lai gan tās termonoturība nedaudz iepaliek aiz Kambukka Etna un Stanley Classic Trigger-Action, tās vieglums un praktiskums ikdienas lietošanā padara to par lielisku izvēli tiem, kas dzīvi pavada kustībā.

Kambukka Etna, šķiet, spēj visu. Tā ir stilīga, praktiska, izturīga, kā arī spēj saglabāt dzērienu karstu 5 stundas, bet siltu – 14 stundas. Šīs termokrūzes inovatīvais 3-in-1 vāciņš, kuram ir viegli tīrāmas un nomaināmas detaļas, kā arī trīs pozīciju bloķēšanas slēdzis, padara to ļoti praktisku ikdienas lietošanā. Tāpat nozīmīgs pluss Kambukka Etna modeļu līnijai ir plašā izvēle, jo šī termokrūze ir pieejama dažādos tilpumos, variantos un krāsojumos – no klasiskas melnās krāsas līdz pat mūsdienīgai un stilīgai apdrukai. 

Mēs ceram, ka šis salīdzinošais tests palīdzēja pieņemt lēmumu par to, kura termokrūze Tev ir vispiemērotākā. Vairāk par katru termokrūzi vari uzzināt to apskatos:

Termokrūzes Kambukka Etna Grip 500 ml apskats

Termokrūzes Contigo West Loop 470ml apskats

Termokrūzes Stanley Classic Trigger-Action apskats

Ar visām mūsu piedāvātajām termokrūzēm vari iepazīties Ūdens Pudele veikala sadaļā Termokrūzes. Dažas no apskatītajām termokrūzēm: