VEIKALĀ REDZAMIE KRĀJUMI IR UZ VIETAS

Pudeles, kas piemērotas bērnudārzniekiem

Ūdenim ir milzīga nozīme cilvēka organisma funkcionēšanā un vispārējā labsajūtā. Īpaši svarīgi jau laikus to iemācīt arī saviem bērniem, viņu ikdienā iekļaujot ērtas un foršas ūdens pudeles. 

Šajā rakstā esam apkopojuši labākās bērnudārzniekam piemērotās ūdens pudeles pēc lietošanas ērtuma, tilpuma, materiāla u.c. Sākumā arī vairāki ieteikumi, ko ņemt vērā izvēloties piemērotāko pudeli.

Ko ņemt vērā, izvēloties ūdens pudeli mazajam bērnudārzniekam

Lai viegli padzerties

Svarīgi, lai bērns pats varētu pudeli atvērt un aizvērts. Tad jebkurā brīdī, kad gribas padzerties, bērns patstāvīgi spētu rīkoties ar savu ūdens pudelīti. Ne mazāk svarīgi ir, lai viņam patiktu padzerties. Maziem bērniem bieži vien patīk salmiņi, īpaši, ja pie tādiem ir pierasts. Tad arī pudeles izvēli vērts apsvērt ar salmiņu.

Pudelei ir jābūt vizuāli piesaistošai

Tas, ka bērnam pudele vizuāli patīk, ir izšķiroši, lai viņš parūpētos par to, ka pudele vienmēr ir tuvumā. Un, ja pudele būs tuvumā, tad viņš arī biežāk padzersies. Ir labi, ka pudele bērnam kļūst  kā par iemīļotu spēļmantiņu.

Izvēloties ūdens pudeli bērnam, ņem vērā viņa šobrīd iemīļotāko krāsu, dzīvnieciņu vai multeņu varoni. Piedāvājam bez maksas uz pudeles uzlīmēt bērna vārdiņu ar kādu puķīti, kaķīti vai dinozauru.

Bērna vārds uz pudeles

Ērti turēt rokā

Lai nodrošinātu to, ka pudele vienmēr ir līdzi, tai ir jābūt ērtai pārnēsāšanai un rokās turēšanai. Ja ūdens pudeles pārnēsāšana bērnam sagādās grūtības, tad to negribēsies visur ņemt līdzi. Tāpēc ir labi, ja pudelei ir rokturis vai siksniņa, aiz kuras pudeli var ērti satvert ar vienu roku.

Lai ūdens nelīst ārā

Labi izvēlēties tādu ūdens pudeli, kas atvērtā veidā apgāžoties uzreiz nelīst ārā. Tad to var uzticēt bērnam patstāvīgā lietošanā, nesatraucoties, lai viņš netīšām nesalej dīvānu vai grīdu. Vēl viena svarīga lieta šajā aspektā – lai pudele aizvērtā veidā cieši noslēdzas un nesalej somu, kad to nēsājam ikdienā līdzi. 

Pudelei ērti jāslēdzas ciet, lai bērns spēj pārliecināties par to, ka pudele patiešām ir aiztaisīta. Izvēlēties ūdens pudeli ar klik korķi varētu būt labs risinājums. Klikšķis, kas noskanētu katru reizi, kad pudele aizveras, ļautu gan bērnam, gan vecākiem pārliecināties par to, ka pudele ir ciet. 

Šādi klikšķi mēdz būt pudelēm ar padzeršanās snīpjiem, kad tas noklikšķ to noliecot.

Dienas ritmam atbilstošs pudeles tilpums

Bērniem no 2 līdz 6 gadu vecumam katru dienu ir ieteicams izdzert vismaz litru ūdeni. Pārējo nepieciešamo ūdens apjomu viņi iegūs ēdot. Ņemot vērā bērna ikdienu un novērtējot, cik reizes dienā ūdens pudeli varēs papildināt, var saprast, cik liela ūdens pudele būs nepieciešama. 

Ja mājās un bērnu dārzā pudele tiks papildināta ar svaigu dzeramo ūdeni, tad var izvēlēties mazu ūdens pudeli (300ml – 400ml), kas bērnam būs ērtāka. Ja dienas laikā ilgstoši nebūs iespējams papildināt pudeli, tad varbūt būtu nepieciešama lielāka pudele (400ml – 600ml).

Izturīgs materiāls

Pazīstot sevi un savu bērnu, mēs varam novērtēt, kāda materiāla pudele bērnam būtu piemērotāka. Stikla pudeles, protams, izslēdzam uzreiz – tās ir smagas un pārāk trauslas. Metāla pudeles ir izturīgākas. Tomēr jāņem vērā, ka metāla pudeles, kas ir lielākas par 300ml, maziem bērniem nav ieteicamas. Īpaši, ja tās tiek piepildītas pilnas. Tas domājot par to, ko bērnam vai apkārtējai videi var izdarīt lidojošs 300g smags metāla gabals – uzkrist uz kāja, trāpīt brālim pa pieri vai piezemēties uz planšetes. 

Plastmasas pudeles ir vieglākas un ne tik bīstamas apkārtējai videi. Tās nav arī bērna veselībai kaitīgas, jo tiek radītas bez pievienota BPA. Turklāt uz plastmasas materiāla ir vienkāršāk uzdrukāt košu un krāsainu dizainu. Tāpēc lielāka iespēja, ka interesantākas un rotaļīgākas ūdens pudeles bērniem būs no plastmasas.

Laba termonoturība

Ja bieži pārvietojaties ar auto, vasarā un ziemā daudz laiku pavadāt ārā, tad iesakām apsvērt  termopudeles variantu. Termopudeles ūdeni ilgstoši saglabās vēlamajā temperatūrā – vasarā veldzējoši vēsu un ziemā patīkami siltu. Termo pudeles, salīdzinājumā ar vienkāršu metāla pudeli, būs trieciena izturīgākas.

UDENSPUDELE.LV ieteiktās pudeles bērnudārzniekam

Camelbak Eddy pudeles bērniem 400ml

ūdens pudeles bērnu dārzam

Šīs ūdens pudeles nodrošina ar bērniem piemērotu dizainu un efektīvu padzeršanās risinājumu, kas ir drošs pret noplūdēm. Pievienots ir arī ērts rokturītis, kas bērnam atvieglos pudelītes pārnēsāšanu. Pudele ir ērti kopjama, jo visas detaļas var mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Pudele izgatavota no augstas klases tritāna plastmasas meteriāla un medicīniskā silikona. Materiāli neizdala nekādas garšas vai aromātus.

Dizains ir lieliski piemērots maziem bērniem, jo pudelītes ir rotaļīgas, krāsainas un skaistas. Pieejamie varianti ir piemēroti gan meitenēm, gan zēniem. Camelbak Eddy Dinorama pudelīte ar dinozauriem, Camelbak Eddy Glitter Rain pudelīte ar mirdzošām varavīksnēm un Camelbak Eddy Daisies ar skaistām puķītēm. 

 • Cena: €19.80
 • Tilpums: 400ml
 • Materiāls: plastmasa
 • Īpašība: atlokāms snīpis, ar salmiņu
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Kambukka Lagoon pudeles bērniem 400ml

ūdens pudeles bērnu dārzam

Šīs pudeles ir ļoti līdzīgas iepriekš minētajām, taču padzeršanās risinājums nav tik drošs pret noplūdēm, ja pudele ir atvērtā stāvoklī. Taču šo pudeli ir ļoti ērti aizvērt, kas nofiksējas ar dzirdamu klikšķi, kas nozīmē, ka pudele ir aizvērusies. Pudele aprīkota ar salmiņu un silikona snīpiti ūdens dzeršanai. Pudele, kas vienmēr būs līdzās, lai padzertos.

Kambukka bērnu pudele ar ērtu padzeršanās mehānismu un jautru, krāsainu dizainu, kas pieejams 3 dizainos. Kambukka Lagoon Happy Alien pudele ar citplanētieti kosmosā, Kambukka Lagoon Ocean mermaid pudele ar okeāna nāriņu, kā arī Kambukka Lagoon urban Dino ar dinozauru pilsētā. Visas šīs ūdens pudeles ir jautras un noteikti ar raksturu.

 • Cena: €18.50
 • Tilpums: 400ml
 • Materiāls: plastmasa
 • Īpašība: atlokāms snīpis, ar salmiņu
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Aladdin Flip & Sip pudeles bērniem 430ml

ūdens pudeles bērnu dārzam

Maziem bērniem ļoti piemērota pudele. No iepriekš uzskaitītajām pudelēm galvenokārt atšķiras ar to, ka atlokāmais snīpis ir no cieta materiāla. Tas varbūt nav tik palīkams dzeršanai, bet arī tik ātri nenolietojas. Mīkstos silikona snīpjus bērniem patīk grauzt un košļāt, kā rezultātā ātri vien jāiegādājas jauna ūdens pudele.

Pēc ārējā izskata šīs ir vismīļākās un skaistākās ūdens pudelītes, kas noteikti patiks dzīvnieko mīļotājiem. Pieejamas sekojošas ūdens pudeles – Aladdin Flip&Sip Lauva oranžās nokrāsās, Aladdin Flip&Sip Zaķis rozīgās nokrāsās un Aladdin Flip&Sip Pūce zilganās nokrāsās.

 • Cena: €14.00
 • Tilpums: 430ml
 • Materiāls: plastmasa
 • Īpašība: atlokāms snīpis, ar salmiņu
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Aladdin termopudeles ar zvēriņiem 430ml

ūdens pudeles bērnu dārzam

Šī ir īdzīga izmēra ūdens pudele ar tādu pašu dizainu kā iepriekšējās, bet ar skrūvējamu vāciņu. Skrūvējams vāciņš varbūt nebus tik ērts bērnam, bet būs droša izvēle pārnēsāšanai somā. Bērniem šī pudele ļoti patīk un varētu būt pirmā pudele, no kuras mācīties dzert, īpaši, ja bērns ir pieradis pie salmiņu pudelēm. 

Jāņem gan vērā, ka pudeles atvere ir salīdzinoši plata. Dažiem bērniem tas patīk, bet citiem rezultāts būs tāds, ka viņi regulāri apliesies. Pudelē ielietais dzēriens saglabās savu temperatūru līdz 7 stundām.

Dizains ir piemīlīgs un bērnišķīgs. Šīm ūdens pudelītēm papildus iepriekšējiem dizainiem ir arī mīļas dzīvnieku austiņas. Arī šīm pudelēm pieejamas 3 variācijas – Tērauda pudele Zaķis, Tērauda pudele Lauva un Tērauda pudele Pūce.

 • Cena: €22.00
 • Tilpums: 430ml
 • Materiāls: tērauds
 • Īpašība: termopudele, ar rokturi
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

EQUA un Aladdin pudeles ar dubulto skrūvējamo vāciņu

ūdens pudeles bērnu dārzam

Pudeles trijos tilpumos ar dubulto skrūvējamo vāciņu. Tās ir ērtas, lai padzertos klasiskajā veidā pudeli paceļot, jo bērns visu atveri var paņemt mutē. Līdz ar to šķidrums neaizlīs garām, aplejoties. Šie vāciņi gan var būt mazliet par lielu bērna mazajai rociņai. Pudelēm ar tilpumu 350ml un 400ml vāciņš būs mazāks kā 600 ml pudelēm.

EQUA ūdens pudeles pieejamas ar daudzveidīgiem dizainiem, kas patiks gan meitenēm, gan zēniem. EQUA ūdens pudeles 400ml pieejamas ar degunradža un ziedu dizainiem. Savukārt EQUA ūdens pudeles 600ml pieejamas kuplākā skaitā ar tādām dizainu variācijām kā rozā flamingo, dzeltens hameleons, zilgani ziedu un augu motīvi utt.

Aladdin Aveo 600ml ūdens pudeles pieejamas 3 dizainos – caurspīdīga, ar violetiem ziediem un ar zilu grafisku dizainu. Savukārt Aladdin Aveo 350ml pieejamas caurspīdīgas, ar dinozauriem un ar kosmosu. 

 • Cena: €12.00 – 15.00
 • Tilpums: 350ml – 600ml
 • Materiāls: plastmasa
 • Īpašība: ar rokturi
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Kambukka Lagoon pudeles ar salmiņu 500ml

ūdens pudeles bērnu dārzam

Lielāka izmēra pudeles ar salmiņu. Nav jāatliec galva, lai padzertos, ērts atlokāms snīpis ar salmiņu. Tas nozīmē, ka bērnam būs daudz mazāka iespēja aplieties. Pudele aprīkota ar rokturīti ērtākai pārnēsāšanai. Pudele ir izgatavota no izturīgas BPA nesaturošas plastmasas, kas padara to izturīgu un vieglu. 

Pudeles ir caurspīdīgas un krāsainas. Tās ir pieejamas divās variācijās – Kambukka Lagoon Bubblegum koši rozā krāsā un Kambukka Lagoon Topaz zilganā krāsā. Labs variants gan puikam, gan meitenei. 

 • Cena: €20.00
 • Tilpums: 500ml
 • Materiāls: plastmasa
 • Īpašība: ar rokturi, ar salmiņu
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Camelbak Eddy+ ērtās ūdenspudeles 600ml

Ja efektivitāte tiek vērtēta augstāk par pudeles dizainu, tad šī ir viena no labākajām izvēlēm. Camelbak universālā pudele bērnam būs ērta un droša. Pudele ir aprīkota ar rokturi, ērtākai pudeles pārnēsāšanai vai piestiprināšanai pie somas. Pudele ražota no Eastman Tritan ™ Copolyester plastmasas, vāciņš no polipropilēna plastmasas. Salmiņš no silikona. Materiāli nesatur BPA.

Dizains ir pieejams divās krāsās – Camelbak Eddy+ 600ml zilā krāsā un Camelbak Eddy+ Spectra 600ml zaļā krāsā.

 • Cena: €22.60
 • Tilpums: 600ml
 • Materiāls: plastmasa
 • Īpašība: ar rokturi, ar salmiņu
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Klean Kanteen bērnu pudeles 355ml

ūdens pudeles bērnu dārzam

Mazākiem bērniem šīs tērauda pudeles no Klean Kanteen varētu patikt. Tās ir ļoti izturīgas pret sasišanu. Dažādi vāciņu varianti, kurus var mainīt. Korķim ir speciāls aizsargvāciņš pret putekļiem un citiem netīrumiem. Vāciņš ir aprīkots ar rokturi, kas sniedz iespēju pudeli ērti piestiprināt pie bērnu ratiņiem, dodoties pastaigās ar mazuli. Pudeles ražošanā izmantoti netoksiski materiāli un ekoloģiskas krāsas, tāpēc pudele ir droša bērna veselībai.

Pudeles pieejamas eko krāsās, kas ir izturīgas pret nolietošanos. Klean Kanteen Dragon 355ml ir jauka pudele dzeltenā krāsa ar jautru pūķi dizainā. Klean Kanteen Bubblegum un Klean Kanteen Sippy Bubble abas ir rozā krāsā, bet atšķiras ar snīpīša uzgali. 

 • Cena: €24.00
 • Tilpums: 355ml
 • Materiāls: tērauds
 • Īpašība: ar rokturi
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Cheeki tērauda pudeles 500 ml

pudeles bērnudārzniekiem

Šīs ir kvalitatīvas un izturīgas tērauda pudeles foršās krāsās. Viegli skrūvējams vāciņš. Iemīļoto pudeli no bērnudārza varēs turpināt ņemt līdzi arī uz skolu, jo tai vajadzētu kalpot gadiem ilgi. Pudelei ir hermētiskais vāciņš ar termokontroli. Tam ir ierīkota speciāla sistēma, kas nodrošina vienkāršu vāciņa atvēršanu un ciešu noslēgšanu. Vāciņam ir rokturis ērtākai pārnēsāšanai.

Pudeles pieejamas trijās krāsās – Cheeki tērauda pudele Topaz zilā krāsā, Cheeki tērauda pudele Purple violetā krāsā un Cheeki tērauda pudele Pink rozā krāsā. 

 • Cena: €24.00
 • Tilpums: 500ml
 • Materiāls: tērauds
 • Īpašība: ar rokturi
 • Pielietojums: bērniem, ikdienai.

Lai izdodas atrast bērnudārzniekam piemērotāko ūdens pudeli! Šīs un citas pudeles meklē ŪDENS PUDELE interneta veikalā.