REDZAMIE KRĀJUMI IR UZ VIETAS. BEZMAKSAS PIEGĀDE NO 50 EIRO.

Termokrūžu vāciņu veidi un to īpašības

Termokrūžu vāciņi un to veidi - titulbilde

Termokrūze padara mūsu ikdienas gaitas patīkamākas. Kvalitatīva termokrūze ļauj gada aukstākajos mēnešos sasildīties ar karstu tēju vai kafiju vairāku stundu garumā. Tāpat tā ļaus vasaras tveicē atvēsināties ar malku auksta ūdens.

Termokrūzes ir dažādas, un tās atšķiras ar uzbūvi, dizainu, tilpumu un funcijām. Vāciņa uzbūve ir viens no vissvarīgākajiem faktoriem, kuru ņemt vērā, izvēloties termokrūzi. Tas nosaka vairākas būtiskas termokrūzes īpašības:

 • kāda ir tās termonoturība,
 • cik viegli to ir kopt,
 • cik ērti un patīkami to ir lietot,
 • vai to ir droši pārnēsāt somā.

Šajā rakstā mēs aprakstīsim, kā dažādām termokrūzēm atšķiras atvēršanas mehānismi, un kādi ir to plusi un mīnusi.

Lai saglabātu termonoturību, un dzēriens neizlītu, lielākajai daļai termokrūžu vāciņš ir hermētiski noslēdzams. Lai to panāktu, vai nu tā tiek cieši aizskrūvēta, vai arī starp krūzi un vāciņu ražotājs ievieto silikona blīvi.

Mēs iesakām rūpīgi iepazīties ar mūsu veikala produktu aprakstiem, lai pirms iegādes uzzinātu visu nepieciešamo informāciju par produktu.

Termokrūžu vāciņu veidi

Spiežama poga

Ikdienā visērtāk lietojamās termokrūzes ir ar spiežamu podziņu. Tās ir lielisks ceļabiedrs autobraucējiem, jo no tām var padzerties, izmantojot vienu roku, tādējādi nenoņemot otru roku no stūres, un acis – no ceļa. Šo krūžu vāciņos ir atvere, no kuras var padzerties – tā atveras, kad poga ir nospiesta, un attiecīgi aizveras, kad poga ir atlaista. Tādējādi poga pasargās no dzēriena izliešanas, piemēram, ja aizmirsti krūzi aiztaisīt ciet.

Tā kā šo vāciņu uzbūve ir sarežģītāka un tie sastāv no vairākām detaļām, šīs krūzes ir grūtāk mazgāt. Kvalitatīvākajiem modeļiem šos vāciņus var izjaukt, lai, tās mazgājot, varētu rūpīgi iztīrīt dzeršanas atveri un pogas mehānismu. 

Kambukka Etna, Contigo Byron, Stanley One-Hand izjaucami vāciņi

Plusi

 • Ērti lietot ar vienu roku
 • Atvere aiztaisās uzreiz pēc pogas atlaišanas

Mīnusi

 • Grūtāka kopšana
 • Augstāka cena

Daži no mūsu piedāvātajiem modeļiem, kuriem ir spiežama poga:

Kambukka Etna

Viena no vispopulārākajām šāda veida termokrūzēm ir Kambukka Etna, un nav grūti redzēt, kāpēc. Tās dizains ir mūsdienīgs un stilīgs, un tā ir pieejama dažādās krāsās un divos tilpumos – 300ml un 500ml. Tās lielā poga ir viegli nospiežama ar rokas rādītājpirkstu, un, lai dzēriens neizlītu somā, to var nobloķēt. Etna ir lieliska izvēle gan izbraucieniem ar automašīnu, gan ikdienas gaitās.

Contigo West Loop

Vēl viena praktiska un kvalitatīva opcija ir Contigo West Loop. Tās forma ir īpaši ērta turēšanai rokā. Lai krūzi atvērtu, vienkārši jānospiež lielās spiedpoga, un to var nobloķēt ar slēdzi, lai dzēriens neizlītu somā. Contigo West Loop mūsdienīgais dizains lieliski iederēsies biroja vidē un lietošanai automašīnā.

Stanley Classic One-Hand un The Switchback

Stanley One Hand un The Switchback termokrūzes

Stanley Classic One-Hand ar savu robusto un izturīgo dizainu ir lieliski piemērots gan pārgājieniem, gan ikdienas lietošanai birojā vai pie automašīnas stūres. Tāpat Stanley piedāvā arī The Switchback termokrūzi. Papildu spiedpogas mehānismam, Switchback ir arī atlokāms vaciņš, kas sargā dzeršanas atveri no putekļiem. Tāpat tās praktiskais rokturis ļauj to viegli paņemt līdzi pārgājienos. 

Vaļā-ciet vāciņi

Šo termokrūžu vāciņš var būt divos stāvokļos – atvērts vai aizvērts. To forma un lietošana var būtiski atšķirties, bet to uzdevums ir viens – droši un hermētiski aizvērties ciet, lai krūzes neizlietu saturu un saglabātu dzēriena siltumu vairāku stundu garumā. Dažām krūzēm ir atlokāms vāciņš, kuru var ērti attaisīt, bet citām ir fiksējošs slēdzis ar klikšķi.

Šīs krūzes ir vispiemērotākās ikdienai – birojam, pastaigām, mājām – jo, kad tās ir attaisītas, tās paliek vaļā, lai no tām ērti padzertos vairākus malkus siltas kafijas vai tējas. Kad tās ir aiztaisītas ciet, tās droši saglabās krūzes saturu krūzē, nevis somā vai uz tavām drēbēm.

Protams, jāatceras, ka šīs krūzes neaizveras automātiski. Līdz ar to, pirms to pārnēsāšanas ir jāpārliecinās, ka tās ir aizvērtas, lai izvairītos no slapjiem un nepatīkamiem pārsteigumiem somā vai uz drēbēm.

Plusi

 • Ērtas ilgstošai dzeršanai
 • Plaša izvēle un dažādi varianti

Mīnusi 

 • Nav automātiska aizvēršana
 • Dažiem modeļiem grūtāka kopšana

Šī kategorija iekļauj vairākus vāciņa atvēršanas mehānismus, tāpēc īsi aprakstīsim dažādu modeļu īpašības.

Kambukka Olympus 

Kambukka Olympus termokrūzes vāciņš

Termokrūzei Kambukka Olympus ir klik slēdzis ar divām pozīcijām – atvērts un aizvērts. Tās mūsdienīgais dizains lieliski iederēsies tavās ikdienas gaitās, un plašā krāsu izvēle ļauj atrast pieskaņotu krūzi jebkura gaumei. Olympus saglabā dzērienu karstu 10 stundas, bet aukstu – 20 stundas.

Aladdin Leak-Lock 

Aladdin Leak-lock vāciņš

Aladdin termokrūzēm ar Leak-Lock tehnoloģiju ir atlokāms vāciņs, kas paver vaļā spraugu dzeršanai, un, kad tas ir ciet, to var droši noslēgt ar bloķēšanas slēdzi, lai dzēriens neizšļakstītos. Leak-Lock vāciņi ir visām Aladdin termokrūzēm, piemēram, stilīgajām Latte, košajām Java un praktiskajām Thermavac.

Contigo SnapSeal

Ražotāji cenšas ieviest inovācijas visur, un arī šis šķietami vienkāršais mehānisms nav izņēmums. Contigo termokrūzēm Byron un Huron ir SnapSeal tehnoloģija, kas padara tās drošas pret noplūdēm, un īpaši ērtas lietošanai ar vienu roku. Termokrūzes ārpusē ir neliela tapa, kuru pavelkot, paveras vaļā dzeršanas atvere. To aizverot, var sajust spēcīgu klikšķi, kas ļauj viegli saprast, vai krūze ir pilnībā aizvērta. 

Termokrūzes ar atlokāmiem vāciņiem

Peeta, Thor, Kalen termokrūzes

Citām šī tipa termokrūzēm vāciņa mehānisms sastāv no atlokāmas detaļas, kas cieši aizver krūzi ciet, bet, kad tā ir vaļā, atver nelielu spraugu dzeršanai. Tas ir vienkāršs un drošs risinājums, kuru ir ērti lietot un viegli tīrīt. Piemēram, Neon Kactus, THOR, PEETA un LAGOM termokrūzēm ir atlokāms vāciņš. 

KALEN, papildu tam, ir arī bloķēšanas slēdzis, lai vāciņš nejauši neattaisītos vaļā. Tā ir kompakta termokrūze ar klasisku dizainu, kas dzērienu saglabā karstu astoņu stundu garumā.

Leifheit Flip 

Leifheit Flip termokrūzes vāciņš

Vēl viens unikāls attaisīšanas mehānisms ir Leifheit Flip termokrūzēm. Tām ir bīdāms bloķēšanas slēdzis, kurš aiztaisītā pozīcijā droši sargā dzērienu no noplūdēm, bet atvērtā pozīcijā ir nospiežams. Nospiežot šo pogu, paveras vaļā vāciņš, kas atklāj lielu un ērtu atveri dzeršanai. Šīs termokrūzes vāciņam ir pievienots sietiņš, kurā var iebērt iecienītāko tēju, augļus vai ogas. 

Skrūvējams vāciņš

Stanley Go un Esbit Majoris termokrūzes

Šis termokrūzes vāciņa tips ir visvienkāršākais. Tam nav nekādu podziņu, slēdžu vai klik mehānismu – tas ir vienkāršs skrūvējamais vāciņš. Kā pozitīvās īpašības šim vāciņa tipam var izcelt lielāku termonoturību. 

Tā kā skrūvējamiem vāciņiem nav nekādu papildu spraugu vai citu detaļu, caur kurām siltums varētu izkļūt ārā no krūzes, šīs krūzes dzērienu saglabā ilgāk nekā termokrūzes ar klik, spiedpogām vai citiem atvēršanas mehānismiem. Tāpat šos vāciņus ir vieglāk tīrīt.

Protams, tos lietot ikdienā nav tik ērti, jo katru reizi, kad gribi padzerties, tev krūze ir pilnībā jāskrūvē vaļā. Līdz ar to šīs krūzes nav piemērotas autobraucējiem, jo to attaisīšanai ir nepieciešamas divas rokas. 

Plusi

 • Pilnībā drošs pret noplūdēm
 • Lielāka termonoturība
 • Viegla kopšana

Mīnusi

 • Jāatver krūze pilnībā, lai padzertos
 • Atvēršana ar divām rokām

Šis vāciņa tips ir mazāk izplatīts termokrūžu klāstā, jo to nav tik ērti lietot ikdienā kā citus. Tā pozitīvās īpašības ir noderīgas pārgājienu un aktīvas atpūtas cienītājiem, tāpēc minēsim dažus modeļus, kurus iesakām.

Esbit Majoris

Mūsu vispopulārākā termokrūze ar skrūvējamu vāciņu ir Esbit Majoris 450ml. Tā ir ražota no augstas kvalitātes nerūsējošā tērauda, un spēj saglabāt dzērienu siltu vairāk nekā 12 stundas. Šīs termokrūzes vāciņam ir praktisks rokturis, kas to padara par lielisku izvēli pārgājienu un aktīvas atpūtas cienītājiem. 

Stanley Go

Vēl viena termokrūze atpūtai pie dabas ir Stanley Go 470ml, kuras vāciņam ir praktisks salokāms rokturītis, lai krūzi piekarinātu pie mugursomas. Tās korpuss ir ražots no augstas kvalitātes nerūsējošā tērauda.

Uzliekams vāciņš

Bullet Bambus un Nordic termokrūzes

Dažu termokrūžu vāciņiem ir silikona blīve, nevis skrūvējama vītne. Tās ir piemērotas lietošanai birojā vai mājās, jo vāciņu ir viegli noņemt, lai uzpildītu dzērienu. Tas, savukārt, nozīmē, ka šīs termokrūzes nav paredzētas pārnēsāšanai somā, jo, kratoties somā, kāds objekts var vāciņu ar pietiekami lielu spēku noraut. 

Plusi

 • Viegli noņemams
 • Vienkārši kopjams

Mīnusi

 • Nav paredzēts pārnēsāšanai somā

Bullet Bambus

Bullet Bambus termokrūzei ir unikāls bambusa dizains, kā arī viegli noņemams vāciņš ar bīdāmu slēdzi, kas attaisa vaļā dzeršanas atveri. Tā ir lieliska izvēle cilvēkiem, kas vēlas papildināt savu darba dienu birojā ar karstu kafiju vai tēju.

NORDIC

NORDIC ir termokrūze, kuras iekšpuse ir klāta ar keramikas virsmu, lai dzēriena garša un sajūta būtu kā no pierastās keramikas krūzes. Šis krūzes vāciņš ir viegli noņemams, un ar hermētisku silikona blīvi tas sargā dzērienu no izšļakstīšanās vai atdzišanas.

Svarīgas termokrūžu vāciņu īpašības

Neskaitot iepriekš minētos vāciņu veidus, pirms iegādes arī ir svarīgi zināt, kādas ir konkrētā modeļa funkcijas un īpašības.

Bloķēšanas slēdzis

Kambukka Etna termokrūzes bloķēšanas slēdzis

Vairākām termokrūzēm ir īpašs slēdzis, kas neļauj dzeršanas atverei nejauši attaisīties vaļā. Tas ļauj krūzi droši pārnēsāt somā, neuztraucoties, ka dzēriens noplūdīs. Lielākā daļa bloķēšanas slēdžu ir divās pozīcijās – atvērts un bloķēts. Dažiem modeļiem, piemēram, Kambukka Etna, ir arī trešā pozīcija, kas ļauj turēt dzeršanas spraugu atvērtu.

Kopšana

Termokrūze ir regulāri jāmazgā, lai uz tvertnes sieniņām neuzkrātos kafijas vai tējas nosēdumi un neietekmētu dzēriena garšu vai smaržu. Krūzes ar skrūvējamiem vai atlokāmiem vāciņiem ir visvieglāk kopt, jo to uzbūve ir vienkārša un ar maz detaļām. Kompleksāki atvēršanas mehānismi, piemēram, spiežamā poga vai klik slēdzis, ir izjaucami, lai katru detaļu un atveri varētu rūpīgi iztīrīt.

Lielai daļai pircēju ir svarīgi zināt, vai termokrūzi var tīrīt trauku mazgāšanas mašīnā. Dažu termokrūžu vāciņos ir silikona blīves un citas detaļas, kuras nav droši mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā. Tāpēc mēs iesakām sekot līdzi ražotāja norādījumiem, kopjot savu termokrūzi. 

Drošība pret noplūdēm

Izvēloties termokrūzi, iesakām pievērst uzmanību tam, vai tā ir droša pret noplūdēm. Kvalitatīva termokrūze netecēs caur tās vāciņa malām vai dzeršanas atveri, jo tās ir izolētas ar hermētiskām silikona vai gumijas blīvēm. Visās Ūdens Pudele internetveikalā nopērkamās termokrūzes ir drošas pret noplūdēm, jo mums ir svarīgi, lai dzeršanas process būtu patīkams.

Termokrūzes ar skrūvējamu, spiedpogas vai vaļā-ciet vāciņu hermētiski noslēdzas, pieskrūvējot vāciņu uz vītnes. Tas garantē, ka vāciņš droši turēsies pie krūzes, arī to pārnēsājot somā. Tāpat dzeršanas sprauga tiek aizvērta ar silikona blīvēm. Tāpat arī krūzes uzliekamu vāciņu noslēdzas, izmantojot silikona blīves. 

Silikons ir lielisks izolācijas materiāls, jo tas ir elastīgs, nelaiž cauri šķidrumu, to var viegli pielāgot dažādām formām un tas ir drošs saskarē ar pārtiku un dzērieniem. 

Termokrūžu vāciņi

Katram termokrūzes vāciņa tipam ir savi plusi un mīnusi, kas tos padara piemērotus konkrētām situācijām un dzīvesstiliem. Mēs ceram, ka šis raksts Jums palīdzēja, izvēloties savām vajadzībām vispiemērotāko termokrūzi. Aicinām iepazīties ar mūsu plašo termokrūžu piedāvājumu internetveikala sadaļā Termokrūzes.